Wiadomości z Gliwic

Arena Gliwice najlepszym obiektem sportowym 2022 roku!

  • Dodano: 2023-03-29 08:00, aktualizacja: 2023-03-28 23:52

Ogromne wyróżnienie dla jednej z najmłodszych aren sportowo-widowiskowych w Polsce!

Decyzją jurorów i kapituły Stowarzyszenia Sport Biznes Polska Arena Gliwice otrzymała 21 marca złotą statuetkę w kategorii „Obiekt sportowy 2022 roku” w konkursie Nagród SBP. Wyróżnienie wręczono w Warszawie podczas uroczystej gali wieńczącej V Kongres Sport Biznes Polska.

Na konkurs SBP wpłynęło 340 kandydatur

W każdej z 15 kategorii wyłonionych zostało trzech finalistów, spośród których tylko jeden mógł zostać zwycięzcą. O przyznanych nagrodach zdecydowało ponad 70-osobowe niezależne jury, składające się z czołowych ekspertów reprezentujących wszystkie najważniejsze sektory branży (sponsoring sportowy, organizacje sportowe, sport w samorządach). Głównym celem konkursu było wyróżnienie i uhonorowanie marek, organizacji i podmiotów, które w ubiegłym roku postawiły w swojej działalności przede wszystkim na rozwój, popularyzację, ale też wprowadzanie innowacji w świecie sportu i biznesu sportowego.

Arena Gliwice pokonała w swojej kategorii Tauron Arenę Kraków i Stadion Miejski w Szczecinie, zostając najlepszym obiektem sportowym minionego roku. W 2022 roku jako jedyna gościła bowiem aż dwa siatkarskie mundiale – kobiecy i męski. Oprócz siatkówki, w Arenie Gliwice na stałe zadomowiła się ekstraklasowa koszykówka i futsal, organizowane są gale sportów walki, zawody piłkarskie i teqballowe oraz wiele innych sportowych eventów. Co ważne, stałe miejsce mają w niej rugbyści na wózkach z klubu IKS Jeźdźcy, rozgrywający tutaj turnieje rangi mistrzowskiej.

– Dla nas to szczególnie ważne wyróżnienie, bo jesteśmy młodym obiektem na tle innych hal funkcjonujących w świecie sportu od wielu lat. Cieszymy się, że dzięki pracy całego, świetnego zespołu Areny Gliwice zaznaczyliśmy już swoją obecność na mapie ważnych obiektów sportowych Polski – oceniał podczas gali Paweł Chomentowski, członek zarządu Areny Gliwice, uczestnik panelu tematycznego w V Kongresie SBP.

Pełną listę laureatów można znaleźć na stronie sbpolska.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również