Wiadomości z Gliwic

Arena Gliwice najlepszym obiektem sportowym 2022 roku!

  • Dodano: 2023-03-29 08:00, aktualizacja: 2023-03-28 23:52

Ogromne wyróżnienie dla jednej z najmłodszych aren sportowo-widowiskowych w Polsce!

Decyzją jurorów i kapituły Stowarzyszenia Sport Biznes Polska Arena Gliwice otrzymała 21 marca złotą statuetkę w kategorii „Obiekt sportowy 2022 roku” w konkursie Nagród SBP. Wyróżnienie wręczono w Warszawie podczas uroczystej gali wieńczącej V Kongres Sport Biznes Polska.

Na konkurs SBP wpłynęło 340 kandydatur

W każdej z 15 kategorii wyłonionych zostało trzech finalistów, spośród których tylko jeden mógł zostać zwycięzcą. O przyznanych nagrodach zdecydowało ponad 70-osobowe niezależne jury, składające się z czołowych ekspertów reprezentujących wszystkie najważniejsze sektory branży (sponsoring sportowy, organizacje sportowe, sport w samorządach). Głównym celem konkursu było wyróżnienie i uhonorowanie marek, organizacji i podmiotów, które w ubiegłym roku postawiły w swojej działalności przede wszystkim na rozwój, popularyzację, ale też wprowadzanie innowacji w świecie sportu i biznesu sportowego.

Arena Gliwice pokonała w swojej kategorii Tauron Arenę Kraków i Stadion Miejski w Szczecinie, zostając najlepszym obiektem sportowym minionego roku. W 2022 roku jako jedyna gościła bowiem aż dwa siatkarskie mundiale – kobiecy i męski. Oprócz siatkówki, w Arenie Gliwice na stałe zadomowiła się ekstraklasowa koszykówka i futsal, organizowane są gale sportów walki, zawody piłkarskie i teqballowe oraz wiele innych sportowych eventów. Co ważne, stałe miejsce mają w niej rugbyści na wózkach z klubu IKS Jeźdźcy, rozgrywający tutaj turnieje rangi mistrzowskiej.

– Dla nas to szczególnie ważne wyróżnienie, bo jesteśmy młodym obiektem na tle innych hal funkcjonujących w świecie sportu od wielu lat. Cieszymy się, że dzięki pracy całego, świetnego zespołu Areny Gliwice zaznaczyliśmy już swoją obecność na mapie ważnych obiektów sportowych Polski – oceniał podczas gali Paweł Chomentowski, członek zarządu Areny Gliwice, uczestnik panelu tematycznego w V Kongresie SBP.

Pełną listę laureatów można znaleźć na stronie sbpolska.pl

Google NewsSubskrybuj mojeGliwice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również