Wiadomości z Gliwic

Biegacze opanowali gliwickie ulice. 8. PKO Półmaraton Gliwicki za nami

  • Dodano: 2022-10-25 06:15, aktualizacja: 2022-10-24 21:09

O tym, że prawdziwym sportowcom nie straszny jest deszcz ani chłód przypomnieli uczestnicy sobotniego 8. PKO Półmaratonu Gliwickiego. Mimo niesprzyjającej pogody chętnych do sportowej rywalizacji nie brakowało. Na starcie biegu zameldowało się jeszcze więcej zawodników, niż w ubiegłym roku. 

W sobotę, 22 października, po raz 8 w Gliwicach wystartował PKO Półmaraton Gliwicki organizowany przez Fundację Bieg Rzeźnika. Wydarzenie na stałe wpisało się do kalendarza imprez sportowych w naszym mieście. Świadczy o tym m.in. rosnące zainteresowanie biegiem.

Gliwice pobiły rekord

– Liczba uczestników Półmaratonu Gliwickiego wzrasta z roku na rok. W ubiegłorocznej edycji wystartowało około 1000 biegaczy. W tym roku – mimo nienajlepszej pogody – prawdopodobnie ten rekord zostanie pobity. - podkreślił prezydent Gliwic, Adam Neumann.

I tak też się stało. O godz. 15.00 z gliwickiego Rynku wystartowało bowiem niemal 1300 biegaczy. Wśród nich byli także zawodnicy z Czech i Ukrainy.

Uczestnicy półmaratonu mieli do pokonania dystans ponad 21 km. Na pozostałych zawodników – biegnących lub maszerujących z kijkami (nordic walking) – czekała trasa o długości 10 km.

Wspólną metą dla każdego z dystansów była Hala Arena Gliwice. Jako pierwszy z uczestników 8. Półmaratonu Gliwickiego pojawił się na niej – biegnący z numerem 2054 – Mateusz Mrówka z Radlina. Ten sam dystans pokonali także niepełnosprawni, z których najszybciej do mety dotarł Kamil Lisicki z Czechowic-Dziedzic. Dystans 10 km w najkrótszym czasie przebiegł z kolei Piotr Rybiałek ze Zdzieszowic. Spośród zawodników nordic walking najlepszy okazał się Bogdan Cyrus ze Strzebinia.

Start Półmaratonu Gliwickiego poprzedziły zmagania najmłodszych biegaczy. O godz. 12.00 przy Arenie Gliwice dzieci rywalizowały na dystansach od 100 do 1000 m. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również