Wiadomości z Gliwic

Bijatyka z użyciem maczet i kijów bejsbolowych w Gliwicach!

  • Dodano: 2021-06-10 10:00

To wyglądało jak starcie pseudokibiców Wisły i Cracovii. W samym centrum Gliwic doszło w biały dzień do ostrej zadymy! Na ulicy Zwycięstwa podczas bójki i szarpaniny w ruch poszły kije bejsbolowe, maczeta a nawet miotacz gazu! Okazało się szybko, że policja doskonale zna tych, którzy ulicę Zwycięstwa zamienili w arenę gladiatorów.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Policyjni wywiadowcy z KMP w Gliwicach zatrzymali już dwóch z pięciu uczestników bójki na ul. Zwycięstwa. Do zdarzenia doszło na oczach wielu świadków we wtorek, około godziny 15.30. Uczestnicy używali niebezpiecznych narzędzi. W ruch poszły kije bejsbolowe, miotacz gazu i maczeta. Doszło do starcia dwóch mężczyzn z dwoma innymi, którym towarzyszyła kobieta.

Wystarczyło jedno spojrzenie na nagranie monitoringu i policyjni wywiadowcy wiedzieli, kogo mają szukać – wszystkich rozpoznali jako notowanych i karanych w przeszłości. W policyjnym areszcie przebywają już dwaj uczestnicy konfrontacji, bracia w wieku 26 i 27 lat. Zatrzymanie pozostałych to kwestia czasu.

Dlaczego doszło do zadymy? -Prawdopodobną przyczyną tak bulwersującego czynu były animozje osobiste i rozliczenia za uszkodzone wcześniej mienie, należące do jednego z „bohaterów akcji” – mówią policjanci zajmujący się sprawą.

Sprawa jest w toku, kolejne zatrzymania to zdaniem mundurowych kwestia czasu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.