Wiadomości z Gliwic

Bijatyka z użyciem maczet i kijów bejsbolowych w Gliwicach!

  • Dodano: 2021-06-10 10:00

To wyglądało jak starcie pseudokibiców Wisły i Cracovii. W samym centrum Gliwic doszło w biały dzień do ostrej zadymy! Na ulicy Zwycięstwa podczas bójki i szarpaniny w ruch poszły kije bejsbolowe, maczeta a nawet miotacz gazu! Okazało się szybko, że policja doskonale zna tych, którzy ulicę Zwycięstwa zamienili w arenę gladiatorów.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Policyjni wywiadowcy z KMP w Gliwicach zatrzymali już dwóch z pięciu uczestników bójki na ul. Zwycięstwa. Do zdarzenia doszło na oczach wielu świadków we wtorek, około godziny 15.30. Uczestnicy używali niebezpiecznych narzędzi. W ruch poszły kije bejsbolowe, miotacz gazu i maczeta. Doszło do starcia dwóch mężczyzn z dwoma innymi, którym towarzyszyła kobieta.

Wystarczyło jedno spojrzenie na nagranie monitoringu i policyjni wywiadowcy wiedzieli, kogo mają szukać – wszystkich rozpoznali jako notowanych i karanych w przeszłości. W policyjnym areszcie przebywają już dwaj uczestnicy konfrontacji, bracia w wieku 26 i 27 lat. Zatrzymanie pozostałych to kwestia czasu.

Dlaczego doszło do zadymy? -Prawdopodobną przyczyną tak bulwersującego czynu były animozje osobiste i rozliczenia za uszkodzone wcześniej mienie, należące do jednego z „bohaterów akcji” – mówią policjanci zajmujący się sprawą.

Sprawa jest w toku, kolejne zatrzymania to zdaniem mundurowych kwestia czasu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również