Wiadomości z Gliwic

Brak prawa jazdy nie przeszkodził w jeżdżeniu taksówką

  • Dodano: 2018-08-17 14:30

Mundurowi z gliwickiej drogówki w ramach prowadzonych działań przeciwko kierującym po zażyciu środków odurzających, na ulicy Piwnej w Gliwicach zatrzymali taksówkę. Kierujący przewoził pasażerów. Podczas kontroli wyszło na jaw, że kierującemu dwa tygodnie wcześniej zostało zatrzymane prawo jazdy.

Do rutynowej kontroli stróże prawa zatrzymali taksówkę dzisiaj około pierwszej nad ranem. Kierujący z korporacji taksówkarskiej w Dąbrowie Górniczej wykonywał właśnie kurs z pasażerami. Policjanci po zbadaniu jego stanu trzeźwości oraz psychofizycznego pod kątem zażycia substancji zabronionych, nie mieli wobec niego żadnych zastrzeżeń. Kontrola dokumentów kierującego natomiast wykazała, że jego prawo jazdy znajduje się obecnie w Sądzie, a wobec niego prowadzone są czynności w związku z potrąceniem pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych, do którego doszło 4 sierpnia br. Teraz sprawą zajmie się Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Policja przypomina:

Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu ( 0,1 - 0,25 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu , stanie nietrzeźwości (powyżej 0,25 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) środka działającego podobnie do alkoholu, lub środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny lub inny pojazd w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym podlega karze grzywny w wysokości do 10 tys. złotych, zakazu prowadzenia pojazdów na okres do 6 lat oraz karze ograniczenia wolności do lat 2.

Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Źródło: KMP Gliwice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.