Wiadomości z Gliwic

Czerwiec w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach

  • Dodano: 2021-05-27 06:30, aktualizacja: 2021-05-27 09:50

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza nas na czerwiec pełen wydarzeń.

BIBLIOTEKA MOICH MARZEŃ – konkurs plastyczny

Lubisz rysować bądź malować? Jesteś częstym gościem w bibliotece? Ten konkurs jest dla Ciebie! 
Filia 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach zaprasza wszystkich uczniów klas I-III szkół podstawowych do udziału w konkursie "Biblioteka moich marzeń”. Stwórz pracę plastyczną, która przedstawi Twoją wyjątkową bibliotekę marzeń – ograniczeniem jest tylko wyobraźnia! 

Zwycięzcy otrzymają upominki rzeczowe oraz dyplomy. Czas składania prac upływa 18.06.2021 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 22.06.2021 r. na profilu Facebook oraz stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach. Będą dostępne również w Filii 30, przy ul. Partyzantów 25.


BIBLIOTEKI EUROPY – wystawa fotografii

Wystawa potrwa od 18 maja do 11 czerwca 2021 r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza do Galerii Perkoz na wystawę „Biblioteki Europy” Krzysztofa Zioło.

Wystawa fotograficzna jest wynikiem zainteresowania autora architekturą oraz zawodowego porównywania budynków bibliotecznych w różnych krajach europejskich. Książka drukowana ukazana jest tu jako nadal integralną i ważną częścią naszego dziedzictwa intelektualnego i kulturowego. Można obejrzeć wnętrza bibliotek: Lwowa, Brukseli, Sztokholmu, Oslo, Frankfurtu, Getyngi i Słowacji. 
Autorem wystawy jest dr inż.  Elektronik Krzysztof Zioło - st. kustosz dyplomowany, były dyrektor Biblioteki Głównej Politechniki Śląskiej.
Wystawa udostępniona dzięki uprzejmości Pani Bogusławy Lisieckiej z "Galerii Zakamarek” przy Bibliotece Politechniki Śląskiej w Gliwicach.


ZACZYTANE BRZDĄCE!

4 czerwca 2021 r., godz. 17.00

Z okazji Dnia Dziecka Pani Książka odwiedzi Przedszkole Miejskie nr 18 w Gliwicach i zada uroczym przedszkolakom kilka wyjątkowych pytań odnośnie Biblioteki. Co to za pytania?! Jesteście ciekawi odpowiedzi?  Z całą pewnością dzieci zaskoczą nas swoją kreatywnością i mocą swojej dziecięcej wyobraźni.  

  • Facebook: facebook.com/MBPGliwice
  • YouTube: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

BIBLIOTEKA GRA - online

27 czerwca 2021 r., godz. 19.00

Przedwakacyjny odcinek "Biblioteka Gra” zabrzmi w energetycznych rytmach Disco Funk! "Biblioteka Gra” to cykl muzycznych spotkań online Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach. Do posłuchania bibliotecznych dźwięków zapraszamy w ostatnią niedzielę każdego miesiąca o godz. 19.00.

  • Facebook: facebook.com/MBPGliwice
  • YouTube: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

LITERATURA Z RÓŻNYCH STRON

16 i 23 czerwca 2021 r., godz. 17.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na przedwakacyjne odcinki z cyklu "Literatura z różnych stron”, których tematem tym razem będą słoneczne i rozśpiewane Włochy!   

"Literatura z różnych stron" to cykl spotkań poświęconych literaturze światowej. Każde spotkanie opiera się na innym kraju: jego kulturze, zwyczajach i tradycjach oraz oczywiście literaturze. Co miesiąc prezentujemy dwa odcinki: jeden dla dorosłych, a drugi dla dzieci.

  • Facebook: facebook.com/MBPGliwice
  • YouTube: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

ZASMAKUJ W BIBLIOTECE - online

20 czerwca 2021 r., godz. 19.00

W ostatnim przed wakacjami odcinku "Zasmakuj w Bibliotece” przybliżymy czytelnikom deser pokrzepiający i kojarzony z wakacjami, czyli Tiramisu! Przygotujemy go na podstawie książki Marlena de Blasi "Smaki północnej Italii: włoskie opowieści i wspaniałe przepisy”.

  • Facebook: facebook.com/MBPGliwice
  • YouTube: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

DZIEŃ DZIECKA W FILII 17

1 czerwca 2021 r.

Filia nr 17 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach zaprasza wszystkie dzieci do wspólnego świętowania Dnia Dziecka! Podczas odwiedzin w filii dzieci otrzymają książeczki niespodzianki i kolorowanki oraz słodkie upominki, a wszystko to przy dźwiękach najlepszych piosenek dla dzieci. 


XVI MIEJSKI KONKURS CZYTELNICZY KSIĄŻKI MÓWIONEJ GLIWICE 2021 

Zgłoszenia przyjmowane do 26 czerwca 2021 r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach oraz Polski Związek Niewidomych – Zarząd Koła w Gliwicach, zapraszają do udziału w XV Miejskim Konkursie Czytelniczym, którego finał odbędzie się 3 lipca 2021 r. w Bibliotece Centralnej.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie: biblioteka.gliwice.pl


LITERACKI FLESZ - online

Dwa razy w miesiącu

Kolejne odcinki cyklu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, w którym w formie krótkich filmowych prezentacji bibliotekarze polecają czytelnikom najlepsze, ich zdaniem, pozycje dostępne w ofercie Biblioteki. To okazja, by poznać literackie zainteresowania gliwickich bibliotekarzy oraz najciekawsze nowości na bibliotecznych półkach.


KRZESEŁKO MAŁEGO CZYTELNIKA! - online

czwartki o godz. 13.00

Wśród ogromnej ilości książek dla dzieci, które znajdują̨ się̨ na bibliotecznych półeczkach, bardzo łatwo się̨ zatracić́. Kolorowe okładki, piękne grafiki, oryginalne tytuły... Co wybrać́?

Gliwiccy bibliotekarze zawsze służą pomocą i z uśmiechem dzielą się swoim doświadczeniem w tej kwestii. Ale żeby jeszcze bardziej wybór ułatwić i zaciekawić, Biblioteka przygotowała specjalny cykl online - "Krzesełko małego czytelnika”, w którym poleca nowości i najciekawsze historie dla młodych czytelników! 

Co tydzień, na profilu Facebook, na wyjątkowe zaczytane krzesełko zasiądzie wspaniała bohaterka – KSIĄŻKA!

Czerwiec w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach / fot. MBP

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.