Wiadomości z Gliwic

Czwartkowy spacer po gliwickich tropikach

  • Dodano: 2020-06-10 10:00

W najbliższy czwartek 11 czerwca, Palmiarnia Miejska zaprasza wyjątkowo w godz. od 11.00 do 18.00. Na odwiedzających czekają egzotyczne rośliny i kilkadziesiąt gatunków ryb. Gliwickie tropiki zapraszają!

Przypominamy, że gliwickie tropiki są czynne przez 7 dni w tygodniu

Zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych, jednocześnie na terenie obiektu znajdować się mogą maksymalnie 82 osoby. Ponadto należy mieć zasłonięte usta i nos, dezynfekować ręce przy wejściu do budynku i zachować odpowiedni dystans pomiędzy zwiedzającymi. W Palmiarni nie można obecnie korzystać z szatni i zwiedzania grup zorganizowanych.

Palmiarnia Miejska w Gliwicach jest trzecim co do wielkości tego rodzaju obiektem w Polsce. Powstała jeszcze w XIX w. Obecnie znajduje się tam ponad 6 tys. okazów flory i fauny, m.in. rośliny cytrusowe, przyprawowe (pieprz, cynamon, kardamon) oraz egzotyczne palmy i kaktusy pochodzące z Australii, Afryki i obu Ameryk. W czterech tematycznych akwariach można zobaczyć kilkadziesiąt gatunków ryb. Największy (60 tys. litrów) zbiornik prezentuje ryby dorzecza Amazonki: arapaimy, płaszczki słodkowodne, roślinożerne piranie pacu i suma czerwonopłetwego. W zbiorniku prezentującym ryby rzek polskich można zobaczyć między innymi pstrągi, miętusy, okonie i karasie. W pozostałych akwariach pływają ryby rzek południowo-wschodniej Azji i jeziora Tanganika. (mf)

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.