Wiadomości z Gliwic

Domokrążcy próbowali okraść starszą osobę

  • Dodano: 2018-09-10 12:00

Dzięki czujności i błyskawicznej reakcji sąsiada, 80-letnia mieszkanka Knurowa nie została okradziona w swoim mieszkaniu.

Uwagę sąsiada zwróciła para domokrążców, która chodziła w bloku przy ul. Kołłątaja i oferowała do sprzedaży m.in. firanki. Mężczyzna powiadomił policję. Następnie ze swoim sąsiadem-policjantem, zatrzymał nieuczciwą parę, gdy ta okradała mieszkanie starszej kobiety. Ofiarą oszustów mogły paść inne osoby. Wszystkich, którzy w podobny sposób zostali oszukani, prosimy o kontakt z Komisariatem Policji w Knurowie, tel.: 32 337 25 00.

Sprawcy zostali zatrzymani w bloku mieszkalnym przy ul. Kołłątaja w Knurowie. Podejrzani, krążąc od drzwi do drzwi, wyszukiwali samotnie mieszkające osoby. Oferowali im firany i koce w okazyjnych cenach.

W czwartek, 6 września około godziny 10.00, parę zauważył jeden z mieszkańców bloku. Mężczyzna słyszał o metodach stosowanych przez oszustów i nabrał podejrzeń co do domokrążców Kiedy zobaczył, że weszli oni do mieszkania jego 80-letniej sąsiadki, postanowił działać. Zadzwonił pod numer alarmowy 112. Powiadomił też swojego znajomego mieszkającego w sąsiedztwie, który jest policjantem i razem weszli do mieszkania starszej kobiety. Tam zatrzymali podejrzanych na gorącym uczynku.

Okazało się, że do mieszkania najpierw weszła kobieta i oferowała do sprzedaży swój towar. Po chwili, niepostrzeżenie, do mieszkania wszedł jej towarzysz. Kiedy starsza kobieta rozmawiała z nieznajomą, mężczyzna myszkował po pokojach. W pewnym momencie lokatorka zorientowała się, że ktoś jeszcze jest w jej mieszkaniu. Wówczas złodziejska para chciała uciec. Na drodze stanęli im wspomniani wyżej sąsiedzi. Oszuści zostali przekazali funkcjonariuszom z knurowskiego komisariatu. Okazało się, że zatrzymana para to mieszkańcy Bytomia: 39-letnia kobieta i jej 37-letni partner.

Podejrzewamy, że ofiarą oszustów mogły paść inne osoby. Wszystkich, którzy w podobny sposób zostali oszukani, a nie zgłosili jeszcze tego faktu śledczym, prosimy o kontakt z Komisariatem Policji w Knurowie, tel.: 32 337 25 00.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.