Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Dotknij świata innowacji

  • Dodano: 2017-11-16 12:00, aktualizacja: 2017-11-16 18:06

W Centrum Edukacji i Biznesu ,,Nowe Gliwice” rozpoczął się Festiwal Innowacji i Technologii. Wydarzenie jest organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Przed nami m.in. spotkanie z prezenterem telewizyjnym i radiowym Jarosławem Kuźniarem w ramach panelu "Media i innowacje". 

Wstęp wolny.

W ramach dwudniowego Festiwalu przewidziano m.in. V Międzynarodowe Forum Innowacji – Nowe Technologie, Nowe Horyzonty, czyli debaty z udziałem międzynarodowych ekspertów i praktyków na temat innowacji i potencjału inwestycyjnego Gliwic. MedicaSilesia to z kolei panele dyskusyjne dotyczące rozwoju i przyszłości medycyny w obszarze robotyki i sztucznej inteligencji. Odwiedzający Festiwal będą mieli okazję ,,dotknąć” innowacyjnych rozwiązań 10 firm oraz jednostek badawczo-rozwojowych, które będą wystawcami podczas targów, a także nawiązać nowe relacje biznesowe w trakcie spotkań  brokerskich.

Drugiego dnia organizatorzy zapraszają na konferencję Badania, Rozwój, Innowacje – Nauka w dobie globalnego transferu technologii. To wydarzenie poruszające zagadnienia kooperacji pomiędzy biznesem a nauką, podczas którego w gronie ekspertów zostaną omówione dobre praktyki i najciekawsze technologie Politechniki Śląskiej o potencjale międzynarodowym.  17 listopada odbędzie się także panel dyskusyjny Innowacje – Start-upy – Rozwój – Finansowanie oraz gala konkursu Innowator Śląska 2016, podczas której wyróżnione zostaną innowacyjne osiągnięcia przedsiębiorstw i instytucji naukowych naszego regionu.

Tegoroczna edycja Festiwalu jest organizowana przez Górnośląską Agencję Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o., Miasto Gliwice i Politechnikę Śląską. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Marszałka Województwa Śląskiego.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.fi-it.pl.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.