Wiadomości z Gliwic

Dramatyczna akcja ratunkowa w Gliwicach. Mężczyzna zwisał z wiaduktu!

  • Dodano: 2023-01-24 13:00

Dramatyczne sceny w Gliwicach. Mężczyzna z pętlą na szyi opuścił się z wiaduktu nad torami kolejowymi. Na ratunek ruszyli policjanci i strażacy.

O włos od tragedii. Uratowali mężczyznę w ostatniej chwili

W poniedziałek 23 stycznia w godzinach wieczornych służby otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie znajdującego się za barierkami wiaduktu nad torami kolejowymi. Sytuację prawdopodobnie zgłosił kierowca przejeżdżający Drogą Krajową 88 w Gliwicach. Na miejsce zadysponowano straż pożarną oraz patrol policji.

– Jak się okazało, za barierkami znajdował się mężczyzna - na szyi miał założoną pętlę, był w skrajnie złej kondycji psychicznej, nerwowy, groził, że skoczy, gdy tylko ktoś się zbliży – przekazuje Komenda Miejska Policji w Gliwicach.

Na miejscu potwierdzono, że mężczyzna po trzydziestce znajduje się za barierkami i wszystko wskazywało na to, że w każdej chwili może podjąć ryzykowne działanie. Policjanci i strażacy bez zbędnej zwłoki przystąpili do akcji ratunkowej. W pewnej chwili mężczyzna opuścił się w dół. Na szczęście policjantom i strażakom szybko udało się złapać mężczyznę, a następnie przeciągnąć przez barierki. 

Strażacy udzielili nieprzytomnemu mężczyźnie pierwszej pomocy medycznej, dzięki czemu odzyskał przytomność i został przekazany przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który zabrał go do szpitala. Mężczyzna przebywa teraz pod odpowiednią opieką.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz skorzystać z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.:

  • 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
  • 116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
  • 800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godzinach 14.00 - 20.00
  • 121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę i czwartek w godzinach 17.00 – 20.00

Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy. Kiedy dostrzeżesz sygnały zachowania samobójczego, reaguj! Jeśli wiesz, że czyjeś życie jest zagrożone natychmiast zadzwoń pod numer alarmowy 112 i podaj dokładną lokalizację, gdzie ta osoba się znajduje. W takich sytuacjach najważniejsze znaczenie ma czas. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również