Wiadomości z Gliwic

Duży piłkarski turniej w Gliwicach

  • Dodano: 2018-06-14 13:00

Szansa dla młodych piłkarskich talentów, zabawa oraz wielka sportowa przygoda. 16 czerwca w Gliwicach uczniowie z lokalnych szkół podstawowych powalczą o puchar 1. edycji Turnieju Małych Zwycięzców.

To pierwsze tego typu zawody w mieście. Rozgrywki na wzór Mistrzostw Świata odbędą się 16 czerwca na terenie Centrum Handlowego Europa Centralna. Do turnieju cały czas bezpłatnie mogą zapisywać się gliwickie szkoły.

W 1. edycji Turnieju Małych Zwycięzców, który odbędzie się 16 czerwca, wezmą udział uczniowie 5 i 6 klas ze szkół podstawowych z całych Gliwic.

To inicjatywa, która ma być świetną zabawą, piłkarską przygodą, ale również szansą na zaprezentowanie się przez młodych zawodników szerszej widowni. Poza tym wydarzenie może sprzyjać integracji rodzin i uczniów z różnych szkół w naszym mieście – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Centrum Handlowego Europa Centralna, które jest organizatorem turnieju

Mini Mistrzostwa Świata
Zawody odbywały się będą na wzór nadchodzącego Mundialu. Spośród zgłoszonych zespołów zostanie przeprowadzone losowanie grup finałowych. Planowane jest stworzenie czterech grup, w których każda z drużyn zagra z każdą, a najlepsze będą rywalizowały dalej w ćwierćfinałach, półfinałach i finale. Rywalizacja rozgrywana będzie między piłkarskimi „trójkami”, czyli na boisku przebywać będzie mogło maksymalnie 3 zawodników jednej drużyny bez bramkarza. Każdy mecz będzie podzielony na dwie połowy od 3 min. do 10 min. w zależności od fazy rozgrywek - po 3 min. w meczach grupowych, po 5 min. w ćwierćfinałach i półfinałach, a w finale po 10 min. Odbywać się będą na mini boisku o wymiarach 10 X 15 m na terenie Centrum Handlowego Europa Centralna.

Cenne nagrody i znane twarze
Bezpłatne zapisy drużyn ze wszystkich szkół podstawowych z Gliwic trwają do 15 czerwca. Można ich dokonać na stronie internetowej www.pucharec.eu. Ceremonia losowania grup odbędzie się 15 czerwca, z której prowadzona będzie relacja na żywo na profilu Facebook centrum handlowego Europa Centralna. Wszystkie drużyny rywalizujące 16 czerwca powalczą o puchar Europy Centralnej, ale również wartościowe nagrody. Na zespoły, które zajmą pierwsze, drugie i trzecie miejsce czekają nagrody o wartości kolejno 700 zł, 300 zł oraz 200 zł. Poza tym wyróżnieni zostaną: najlepszy piłkarz turnieju, najlepszy strzelec oraz najlepszy bramkarz. Na turnieju spotkać będzie można również znane twarze, m.in. słynnego spikera Piasta Gliwice Andrzeja Sługockiego.

TURNIEJ MAŁYCH ZWYCIĘZCÓW

16.06.2018 r., Europa Centralna, ul. Pszczyńska 315
10.00-14.00 – rozgrywki grupowe
14.00-15.00 – ćwierćfinały
15.00-15.40 – półfinały i finał
15.40 – zakończenie i ew. mecz pokazowy

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.