Wiadomości z Gliwic

Dzień Zakochanych Gliwic

  • Dodano: 2021-02-12 06:30, aktualizacja: 2021-02-11 18:22

14 lutego, zwyczajny dzień w środku zimy, od dawna rozgrzewa serca zakochanych! Jak co roku, tak i teraz Gliwice zapłoną czerwienią serc i zrobią kolejny krok do zakochania. Nie przegapcie! Zakochajcie się w Gliwicach!

Z okazji Walentynek na gliwickim Rynku zabije wielkie serce miasta

13 i 14 lutego na ścianie Ratusza pojawi podświetlana instalacja, która zaprasza do zdjęć z ukochaną osobą.

Będąc na miejscu, warto rozglądnąć się uważnie - zanim drzewa wypuszczą zielone pąki, zaczerwienią się walentynkowymi serduszkami. W tej szczególnej aranżacji Rynek wygląda przepięknie, z pewnością mocniej zabije tu niejedno serce.

Podczas spaceru z ukochanym/ukochaną zerknijcie koniecznie na tańczące fauny przy Urzędzie Miejskim. One także tego dnia wydają się być zakochane! Na miłosnym gliwickim szlaku nie zapomnijcie o skwerze Doncaster i moście zakochanych łączącym ulice Wybrzeże Armii Krajowej i Wybrzeże Wojska Polskiego. Tradycyjnie rozbłysną na nim podświetlone instalacje w kształcie serc, przy których chętnie robicie sobie zdjęcia. Radiostacja Gliwicka, a w parku Chopina Palmiarnia Miejska 13 i 14 lutego będą przyciągały uwagę walentynkowym oświetleniem. A jeśli Dzień Zakochanych chwilowo spędzicie w samochodzie, jazdę umilą Wam walentynkowe spoty, prezentowane  na miejskich "ledach". Szczególną uwagę zwróćcie na te usytuowane na skrzyżowaniach ulic: Dworcowej i Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Zwycięstwa i Bohaterów Getta Warszawskiego, Pszczyńskiej i Pocztowej oraz Nowy Świat i Jana Pawła II.

Z miłości do książek

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach miłością do książek dzieli się z czytelnikami na co dzień. Z okazji Walentynek, razem z  Centrum Handlowym Forum w Gliwicach, zaprasza natomiast na kolejną odsłonę akcji "Zaczytane Gliwice". 14 lutego w godz. od 12.00 do 14.00 na gliwickim Rynku można będzie spotkać wspaniałą Parę Zakochanych (Serce i Książkę) i zajrzeć na wyjątkowe walentynkowe stoisko, na którym będą czekały przepiękne prezenty od Biblioteki, nie tylko dla zakochanych! .

– Dajcie się porwać literackiej magii i przyjdźcie po książkę, która na pewno wywoła uśmiech i ogrzeje każde serce! Niech trafi Was literacka strzała Amora, a miłość do książek towarzyszy Wam  przez całe życie! – zachęcają gliwiccy bibliotekarze - To tu właśnie będą do odebrania także walentynkowe naklejki na ramkę tablicy rejestracyjnej samochodu – dla wszystkich zakochanych. Takie same, wyjątkowe gliwickie naklejki będzie można otrzymać w Urzędzie Miejskim przy ul. Zwycięstwa 21, odbierając rejestrację samochodu, od 11 do 18 lutego. Liczba naklejek jest ograniczona.

Walentynki w teatrze

13 i 14 lutego Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza na walentynkowy "Wieczór kawalerski" w reż. G. Castellanosa. Miłość do teatru nie zna ograniczeń wiekowych, dlatego przygotowano spektakl również dla młodszych widzów – 13 i 14 lutego na scenie przy Nowym Świecie będzie można zobaczyć sztukę "Tuwim dla dzieci" w reż. J. J. Połońskiego.

W związku z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi ograniczonej liczby osób na widowni (50%), warto szybko dokonać rezerwacji biletów w Biurze Obsługi Widzów (Biuro Obsługi Widzów, tel. 32/230-49-68, e-mail: bow@teatr.gliwice.pl).

Dzień Zakochanych Gliwic

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.