Wiadomości z Gliwic

Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach

  • Dodano: 2019-11-14 11:15

Odliczamy dni do megawydarzenia, dzięki któremu nasze miasto będzie w centrum uwagi całej Europy!

23 i 24 listopada w supernowoczesnej Arenie Gliwice odbędzie się wielki finał Eurowizji Junior 2019.

To będą emocje!

19 delegacji powalczy o zwycięstwo podczas jednej z największych międzynarodowych imprez muzycznych. Na ostatniej Eurowizji Junior triumfowała Polska piosenkarka – Roksana Węgiel. W tym roku nasz kraj będzie reprezentować Wiktoria Gabor. Młoda wokalistka stanie w muzyczne szranki z muzykami pochodzącymi między innymi z Albanii, Włoch, Hiszpanii, a nawet Australii. Kto wyśpiewa sobie zwycięstwo? O tym przekonamy się już wkrótce!

Emocje w Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50) sięgną zenitu, atmosferę niezwykłego konkursu poczują też widzowie przed telewizorami. W sobotę 23 listopada o godz. 16.00 rozpocznie się tak zwany koncert jurorski, podczas którego wykonawcom zostaną przyznane punkty przez sędziów konkursowych. W wydarzeniu weźmie udział publiczność w gliwickiej Arenie. W niedzielę 24 listopada czeka nas wielki koncert finałowy. Zmagania młodych artystów będzie śledzić kilkunastomilionowa publiczność przed telewizorami i kilkanaście tysięcy fanów w Arenie Gliwice. To będzie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach sceniczne widowisko. Scenografia, choreografia, utalentowani artyści i niepowtarzalna atmosfera – już nie możemy się doczekać!

Finał Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach jest organizowany przez Europejską Unię Nadawców i Telewizję Polską. Partnerami imprezy są Miasto Gliwice i Województwo Śląskie. (mm)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.