Wiadomości z Gliwic

Finał XXIV Wojewódzkich Prezentacji Artystycznych. Dołącz do wydarzenia!

  • Dodano: 2023-04-13 07:30, aktualizacja: 2023-04-12 21:53

Zakończyły się przesłuchania do finału tegorocznej edycji Wojewódzkich Prezentacji Artystycznych. Najlepsi wokaliści i tancerze, wyłonieni podczas Dnia Muzyki w Bojkowie i Dnia Tańca w Łabędach wystąpią na scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach podczas Koncertu Galowego, który odbędzie się w piątek 28 kwietnia. Wstęp wolny!

Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne to coroczny przegląd młodych talentów organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach. Przesłuchania do finałowego koncertu odbywają się w dwóch etapach – podczas Dnia Muzyki i Dnia Tańca. Swoje talenty – solo lub w zespole – mogą zaprezentować wówczas młodzi wokaliści oraz tancerze.

W tym roku Dzień Muzyki podzielony został na dwa dni – czwartek i piątek, 23–24 marca. Pierwszego dnia na Scenie Bojków Centrum Kultury Victoria przy ul. Parkowej 5 zaprezentowali się soliści, a kolejnego zespoły muzyczne. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: 5–8 lat, 9–12 lat oraz 13–19 lat. Z kolei zmagania tancerzy w ramach Dnia Tańca odbyły się we wtorek, 4 kwietnia, w Centrum Sportowo–Kulturalnym „Łabędź” przy ul. Partyzantów 25. Tym razem rywalizacja została podzielona na cztery kategorie wiekowe: 5–7 lat, 8–11 lat, 12–15 lat oraz 16–25 lat.

Zwycięzców obu etapów, których pełne listy dostępne są na stronie www.mdk.gliwice.pl, zobaczymy na scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach podczas Koncertu Galowego – w piątek, 28 kwietnia. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Warto się jednak pospieszyć, ponieważ liczba miejsc na widowni jest ograniczona.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również