Wiadomości z Gliwic

Finał XXIV Wojewódzkich Prezentacji Artystycznych. Dołącz do wydarzenia!

  • Dodano: 2023-04-13 07:30, aktualizacja: 2023-04-12 21:53

Zakończyły się przesłuchania do finału tegorocznej edycji Wojewódzkich Prezentacji Artystycznych. Najlepsi wokaliści i tancerze, wyłonieni podczas Dnia Muzyki w Bojkowie i Dnia Tańca w Łabędach wystąpią na scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach podczas Koncertu Galowego, który odbędzie się w piątek 28 kwietnia. Wstęp wolny!

Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne to coroczny przegląd młodych talentów organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach. Przesłuchania do finałowego koncertu odbywają się w dwóch etapach – podczas Dnia Muzyki i Dnia Tańca. Swoje talenty – solo lub w zespole – mogą zaprezentować wówczas młodzi wokaliści oraz tancerze.

W tym roku Dzień Muzyki podzielony został na dwa dni – czwartek i piątek, 23–24 marca. Pierwszego dnia na Scenie Bojków Centrum Kultury Victoria przy ul. Parkowej 5 zaprezentowali się soliści, a kolejnego zespoły muzyczne. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: 5–8 lat, 9–12 lat oraz 13–19 lat. Z kolei zmagania tancerzy w ramach Dnia Tańca odbyły się we wtorek, 4 kwietnia, w Centrum Sportowo–Kulturalnym „Łabędź” przy ul. Partyzantów 25. Tym razem rywalizacja została podzielona na cztery kategorie wiekowe: 5–7 lat, 8–11 lat, 12–15 lat oraz 16–25 lat.

Zwycięzców obu etapów, których pełne listy dostępne są na stronie www.mdk.gliwice.pl, zobaczymy na scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach podczas Koncertu Galowego – w piątek, 28 kwietnia. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Warto się jednak pospieszyć, ponieważ liczba miejsc na widowni jest ograniczona.

Google NewsSubskrybuj mojeGliwice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również