Wiadomości z Gliwic

Futsaliści Piasta Gliwice z brązowym medalem!

• Dodano: 2023-05-29 08:00, aktualizacja: 2023-05-29 08:13

27 maja Piast Gliwice przystępował do spotkania o brązowy medal FOGO Futsal Ekstraklasy z jednym zwycięstwem, a – jak wiadomo – rywalizacja na tym etapie fazy play-off toczy się do dwóch wygranych. Po wyrównanym pojedynku z GI Malepszy Arth Soft Leszno, a także dogrywce, Niebiesko-Czerwoni zwyciężyli 5:3.

Przebieg meczu

Już w 10. minucie trener Orlando Duarte postanowił zwiększyć szanse bramkowe swojej drużyny, stosując wariant z lotnym bramkarzem. Kibice musieli jednak poczekać na gola jeszcze 8 minut, a zdobył go Rafael Nunes Cadini. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

Leszczynianie wyrównali w 29. minucie. Do Rajmunda Siecli podał Marcin Firańczyk. Remis 1:1 przedłużał ich szanse na odwrócenie losów rywalizacji. Przyjezdni mogli wyjść na prowadzenie po strzale Yvaaldo Gomesa, ale zawodnik nie trafił czysto w piłkę. Na cztery minuty przed końcem emocje rozkręciły się, bowiem Albert Betowski zamienił podanie na bramkę numer dwa dla GI Malepszy Arth Soft Leszno. Wtedy o tym, co znaczy walka do końca, przypomnieli zawodnicy Piasta. Na 21 sekund doprowadzili do remisu 2:2. To oznaczało konieczność rozegrania dogrywki, a tam ponownie w żółtej koszulce bramkarza wystąpił Marek Bugański. W doliczonym czasie gry działo się wszystko, co najlepsze – najpierw na 2:3 wynik zmienił Douglas Neutzling, który trafił do pustej bramki, następnie na 3:3 wyrównał Sebastian Szadurski.

Na rozpoczęcie drugiej części dogrywki Rafael Cadini strzelił cennego gola, dającego Piastunkom przewagę. Ta mogłaby być większa, ale piłka po strzale Tsypuna uderzyła tylko o poprzeczkę. Wynik na 5:3 ustanowił Breno Rosa i tym samym brązowymi medalistami futsalowej ekstraklasy zostali zawodnicy Piasta Gliwice.