Wiadomości z Gliwic

Futsalowy Piast rozgromił mistrza Chorwacji!

• Dodano: 2022-11-25 06:15, aktualizacja: 2022-11-24 20:40

Bardzo udanie rozpoczęła trzecią rundę rozgrywek futsalowej Ligi Mistrzów drużyna Piasta. W swoim pierwszym meczu turnieju Elite Round, rozgrywanego 23 listopada w Palma de Mallorca, mistrzowie Polski wysoko pokonali chorwackie Novo Vrijeme 4:1.

Od początku podopieczni Orlando Duarte próbowali zaskoczyć Chorwatów, ale to oni jako pierwsi, za sprawą Vedrana Kazazicia, już w 3. minucie wyszli na prowadzenie. Gliwiczanie niezrażeni tym obrotem spraw dalej grali swoje. Bardzo aktywni byli Brazylijczycy – Vinicius Teixeria i Vinicius Lazaretti. Ten drugi z podania pierwszego doprowadził do wyrównania. Jeszcze przed przerwą, a dokładnie w 18. minucie i 13. sekundzie Lazaretti skutecznie na bramkę zamienił podanie Śmiałkowskiego i Piast objął prowadzenie.

Ledwie minutę po zmianie stron Lazaretti doskonale dograł do Breno, który podwyższył wynik na 3:1. Chorwaci robili, co mogli, aby zmienić losy tego meczu. W końcu zdecydowali się na grę w przewadze, ale to gliwiczanie za sprawą Breno zdobyli bramkę, która dała im zwycięstwo. Ta wygrana to mały krok w kierunku gry w Final Four!

Co dalej?

W czwartek 24 listopada przeciwnikiem gliwiczan będzie Palma Futsal. Wicemistrzowie Hiszpanii są faworytem tej grupy. Początek meczu – godz. 20.15. Na koniec, czyli w sobotę 26 listopada o godz. 17.00 podopieczni Orlando Duarte rozpoczną starcie z mistrzem Słowenii – FC Dobovec. W ostatnich latach drużyna ta stale występują w Lidze Mistrzów.