Wiadomości z Gliwic

Gliwiccy strażacy mistrzami świata służb mundurowych

  • Dodano: 2023-08-07 09:30

Trzy złote medale wywalczyli strażacy reprezentujący Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach podczas Światowych Igrzysk Służb Mundurowych 2023 w kanadyjskim Winnipeg. Podwójne złoto w tenisie stołowym zdobył Dariusz Steuer, a na pierwszym stopniu podium w konkurencji Push-Pull stanął Mateusz Filipski.

Czterej strażacy na podium 

Największe tego typu międzynarodowe zawody służb mundurowych były rozgrywane od 28 lipca do 6 sierpnia. KMPSP w Gliwicach reprezentowało czterech zawodników: dowódca JRG Knurów – kpt. Michał Rutecki i mł. asp. Arkadiusz Bazan – ratownik JRG Łabędy (siatkówka plażowa), kpt. Mateusz Filipski – dowódca zmiany w I JRG Knurów (martwy ciąg i wyciskanie na ławce) oraz mł. kpt. Dariusz Steuer – zastępca dowódcy zmiany w II JRG Knurów (tenis stołowy). 

Ostatni z reprezentantów – pingpongista Dariusz Steuer – wywalczył podwójne złoto w kategorii indywidualnej oraz w deblu (z Pawłem Bielunkiewiczem), pokonując zawodników z Kanady, Australii, Filipin, USA i Hiszpanii. Z kolei złotem w konkurencji Push-Pull w kategorii do 93 kg może pochwalić się Mateusz Filipski. W wyciskaniu sztangi leżąc, uzyskał on wynik 130 kg, a w martwym ciągu 265 kg, co pozwoliło mu zakończyć zawody z ostatecznym wynikiem 395 kg i pozostawić w tyle reprezentantów Malezji i USA.

Pozostali reprezentanci – Michał Rutecki i Arkadiusz Bazan zajęli 5. miejsce w siatkówce plażowej, pokonując duety z Kanady, Hongkongu i Brazylii.


Źródło: Urząd Miasta Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również