Wiadomości z Gliwic

Gliwice chcą świadczyć usługi społecznych w jak najszerszym zakresie

  • Dodano: 2024-07-05 07:00, aktualizacja: 2024-07-04 18:53

Zaspokajanie potrzeb społecznych mieszkańców w różnym wieku i pomoc w rozwiązywaniu problemów gliwiczan potrzebujących szczególnego wsparcia – to wyzwania szczególnie ważne dla nowych władz miasta.

Spotkanie władz miasta z Anną Zasadą-Chorab

O współpracy i wykorzystaniu różnych możliwości pomagania mieszkańcom prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka i jej zastępca Łukasz Gorczyński rozmawiali z Anną Zasadą-Chorab, dyrektorem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego.

– Miasto stoi przed szeregiem wyzwań społecznych, co wiąże się ze świadczeniem bardzo wielu usług społecznych, prowadzeniem działań wspierających seniorów, mieszkańców z niepełnosprawnościami czy pieczą zastępczą – opieką nad dziećmi w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Potrzeby są bardzo duże, a my chcemy wypracowywać jak najlepsze i jak najskuteczniejsze rozwiązania problemów, reagować szybko. Będziemy wykorzystywać w jak najszerszym stopniu możliwości współpracy z innymi podmiotami czy instytucjami i szanse na pozyskiwanie wsparcia z różnych stron – mówi Łukasz Gorczyński, zastępca prezydenta Gliwic, odpowiedzialny m.in. za sferę społeczną.    

Spotkanie z dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, które odbyło się 4 lipca, poświęcone było właśnie możliwościom współdziałania w celu świadczenia w Gliwicach usług społecznych w jak najszerszym zakresie.

ROPS jest kluczową instytucją koordynującą politykę społeczną na poziomie wojewódzkim i diagnozującą potrzeby w gminach. W ofercie ośrodka są m.in. tzw. małe granty dla organizacji wspierających seniorów, działania na rzecz rodzin, przeciwdziałania przemocy i uzależnieniom, wspieranie działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami czy akcje edukacyjne w szkołach dotyczące ekonomii społecznej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również