Wiadomości z Gliwic

Gliwice dołączyły do kampanii profrekwencyjnej

  • Dodano: 2023-10-04 11:15

Udział w wyborach parlamentarnych i głosowanie w nich zgodnie ze swoim sumieniem to obywatelski obowiązek i świętowanie demokracji. Nie prześpijmy tego! – nawołują Gliwice, które w ślad za Związkiem Miast Polskich przyłączyły się do gdańskiej kampanii profrekwencyjnej #NieŚpijBoCięPrzegłosują. 

Gliwice w kampanii #NieŚpijBoCięPrzegłosują

Od wyborów 4 czerwca 1989 roku, które zmieniły bieg historii Polski, minęły 34 lata. Frekwencji w pełni wolnych i demokratycznych wyborach parlamentarnych nie udało się w Polsce pobić od ponad 100 lat. W 1919 roku wyniosła ponad 70 proc. W niektórych okręgach przekraczała nawet 90 proc., a w żadnym z nich nie spadła poniżej 60 proc. W 1989 roku głosowało niewiele ponad 62 proc. obywatelek i obywateli. Potem było już tylko gorzej.

Wybory parlamentarne do Sejmu i Senatu RP odbędą się 15 października. Nie bądźmy bierni – warto na nie pójść z wielu powodów! Przede wszystkim po to, by móc decydować o rzeczach dotykających ważnych sfer naszego życia: zdrowia, oświaty, funkcjonowania lokalnych społeczności. Nie pozbywajmy się tego prawa!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również