Wiadomości z Gliwic

Gliwice gospodarzem pierwszego w Polsce finału Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro 2022/2023

  • Dodano: 2023-02-01 07:00, aktualizacja: 2023-01-31 21:27

Zakończyły się dwa z sześciu etapów rywalizacji w ramach halowych, motocyklowych Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro 2022/2023, których wielki finał po raz pierwszy w historii odbędzie się w Polsce, a dokładnie w Gliwicach.

Czołowi światowi zawodnicy rywalizowali już w Krakowie oraz niemieckim Riese. Do gliwickiego finału zostały jeszcze dwa przystanki sezonu – Budapeszt i Jeruzalem.

W sobotę, 10 grudnia, w krakowskiej TAURON Arenie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro 2022/2023. Po rundzie inauguracyjnej przyszła pora na drugi etap rywalizacji. W sobotę, 7 stycznia, światowej klasy zawodnicy zmierzyli się na torze w Sachsen Arenie w niemieckim Riese.

Aktualne wyniki zawodów

Na podium stanęli aktualny Mistrz Świata FIM SuperEnduro – Billy Bolt, aktualny Mistrz Ameryki AMA EnduroCross – Jonny Walker oraz reprezentujący Polskę, sześciokrotny Mistrz Świata SuperEnduro – Tadeusz „Taddy” Błażusiak. Wśród reprezentantów naszego kraju znalazł się także Dominik Olszowy – Mistrz Świata SuperEnduro w kategorii Junior, w której w Riesie najlepsi okazali się bracia Ashton i Mitch Brightmore oraz Milan Schmueser.

To jednak nie koniec sportowych emocji w ramach Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro 2022/2023. Po raz kolejny zawodnicy spotkają się w bramkach startowych 4 lutego w Budapeszcie na Węgrzech. Kolejne etapy rywalizacji odbędą się kolejno: 2 marca w Jeruzalem w Izraelu oraz 17 lutego we francuskiej Nicei.

O tym, kto zostanie zwycięzcą sezonu przekonamy się podczas wielkiego finału, który już 18 marca rozgrzeje widzów zgromadzonych w Arenie Gliwice przy ul. Akademickiej 50

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również