Wiadomości z Gliwic

Gliwice stolicą polskiego ratownictwa medycznego

  • Dodano: 2018-05-22 09:00

Reanimacja dziecka, uraz po wypadku samochodowym, utrata przytomności u dorosłego – to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi być może staną uczestnicy X Otwartych Mistrzostw Śląska w Ratownictwie Medycznym. Zawody od środy do piątku (23-25 maja) odbywać się będą w Gliwicach!

Weźmie w nich udział 20 zespołów ratowniczych. Mistrzostwa Śląska maja charakter otwarty, są  równocześnie eliminacją do Mistrzostw Polski, dlatego większość startujących to ekipy spoza województwa śląskiego. W zawodach w charakterze obserwatorów uczestniczy również delegacja z Mołdawii

Część konkursowa zawodów odbędzie się w czwartek 24 maja.  W  w wybranych punktach Gliwic (Plac Krakowski, OWT Czechowice,  Kasyno Wojskowe – Klub Garnizonowy (ul. Mieszka I ), Radiostacja Gliwice,  Arena Gliwice) na ratowników czekać będą wymagające zadania, potrzebujący pomocy „pacjenci” oraz specjalistyczny sprzęt symulacji medycznej. Na wykonanie każdego zadania będzie 10 minut. Oceniane będą prawidłowość zastosowanych procedur, wiedza medyczna i ponadprzeciętne umiejętności. Startujących oceniać będzie 24 sędziów.

Uroczyste otwarcie mistrzostw odbędzie się w środę 23 maja o 17:00 w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” ( ul. Bojkowska 37, budynek nr 3: Cechownia – Aula Drewniana). Zwycięzców w poszczególnych konkurencjach i najlepszą trójkę zawodów poznamy w piątek 25 maja.

Głównym organizatorem zawodów jest Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. Współorganizatorami są Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ oraz Miasto Gliwice. Patronat honorowy nad X Otwartymi Mistrzostwami Śląska w Ratownictwie Medycznym objęli Marszałek Województwa Śląskiego, Minister Zdrowia oraz Wojewoda Śląski.

Dodatkowe informacje o zawodach są zamieszczone na stronie internetowej WPR w Katowicach, w zakładce MISTRZOSTWA

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.