Wiadomości z Gliwic

Gliwice zagrają z Orkiestrą

  • Dodano: 2022-01-20 06:30, aktualizacja: 2022-01-19 22:52

W niedzielę 30 stycznia po raz kolejny będziemy obchodzić nieoficjalny dzień życzliwości – przed nami 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na Rynku czeka nas moc atrakcji – super koncerty zagrają między innymi Muchy i Pozyton Sound. Gliwice są z WOŚP-em – do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Dlaczego gra Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy? Żeby zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci! W czasie jednodniowej zbiórki publicznej Fundacja WOŚP zrobi wszystko, aby u małych pacjentów jak najszybciej stwierdzać ewentualne nieprawidłowości wzroku i podejmować leczenie tego najważniejszego dla poznawania świata zmysłu człowieka.

W 2021 roku w Gliwicach we wszystkich sztabach WOŚP-u zebrano 331 658,61 zł. Czy w tym roku uda nam się podwyższyć ten świetny wynik?

Uśmiechniętych wolontariuszy będzie można spotkać z puszkami w całym mieście, a wielki gliwicki finał odbędzie się na Rynku. W sercu starówki około godz. 13.00 rozpocznie się rodzinny piknik z mnóstwem atrakcji. Przez cały czas będzie tez można wesprzeć podopiecznych Fundacji WOŚP – na scenie będą prowadzone licytacje gadżetów.

Atrakcje

Jakie atrakcje znajdziemy 30 stycznia na Rynku? Stanie tam, poza tradycyjnymi stoiskami organizacji pozarządowych i sportowych, osada Wikingów i ich przyjaciół. Za to pozytywne zamieszanie odpowiada Stowarzyszenie Utgard. W tym roku do ludzi dobrej woli dołączą także sympatyczne alpaki. Ich zagroda będzie przyciągać nie tylko najmłodszych. Dla małych miłośników lotów w przestworzach na Rynku przygotowana zostanie makieta samolotu. Podczas finału będzie także można nauczyć się, jak udzielać pierwszej pomocy. Nigdy nie wiadomo, kiedy od tej wiedzy będzie zależeć czyjeś życie!

Kto zagra na WOŚP-owej scenie? Tegoroczny skład to mocna reprezentacja gliwickich artystów i muzyczny gość z Poznania – zespół Muchy.

Dla uczniów i tych, którzy szkolne lata mają dawno za sobą, wystąpi Belfer Band, czyli ekipa pozytywnie zakręconych pedagogów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Gliwicach. Wystąpi też pochodzący z Gliwic raper i beatboxer Dejlu. Zagra także gliwicki Pozyton Sound – muzyczna mikstura, na którą składają się brzmienia rodem z Jamajki i polskie korzenie. To będzie szalone widowisko i świetna zabawa!

Po Światełku do Nieba, czyli WOŚP-owej tradycji, scena będzie należeć do rockowej grupy Muchy. Ich utwór „Szaroróżowe” bije rekordy popularności w mediach społecznościowych – 1,2 mln wyświetleń!

Finał WOŚP-u w Gliwicach przy finansowym wsparciu Miasta Gliwice organizuje Stowarzyszenie GTW.

niedziela 30 stycznia, Rynek

  • godz. 13.00: rozpoczęcie Pikniku Rodzinnego – stoiska organizacji pozarządowych i gastronomiczne, konkursy, zabawy oraz licytacje
  • godz. 16.30: Belefer band
  • godz. 17.30: Dejlu
  • godz. 18.30 Pozyton
  • godz. 20.00: Światełko do Nieba – pokaz laserów
  • godz. 20.20 Muchy

Między koncertami zaprasza się na licytacje gadżetów przekazanych na WOŚP!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również