Wiadomości z Gliwic

Gliwicka Palmiarnia zaprasza po przerwie

  • Dodano: 2023-07-14 14:30

Dobiega końca przerwa technologiczna w gliwickich tropikach. Od 15 lipca (sobota) znów będzie można podziwiać okazy rodzimej i egzotycznej fauny i flory zgromadzonej w pawilonach tematycznych w parku Chopina. 

Renowacja Palmiarni 

Przerwy technologiczne w Palmiarni są konieczne i z rozmysłem planowane na lato, w najbardziej sprzyjającym czasie, gdy na zewnątrz jest bardzo ciepło i wyłączenie sieci grzewczej nie szkodzi roślinom. Podczas przerwy technologicznej, poza przeglądem i konserwacją sieci ciepłowniczej, pomalowano część pomieszczeń pawilonu wejściowego, przeprowadzono renowację drewnianych elementów w pawilonach ekspozycyjnych i przełożono magistralę sieci wodociągowej. Palmiarnia jest gotowa na przyjęcie gości! 

Atrakcje dla odwiedzających 

Na odwiedzających czeka pawilon roślin użytkowych z gatunkami wykorzystywanymi w życiu codziennym, wilgotny pawilon tropiku z egzotycznymi palmami, pawilon historyczny z najstarszymi i jednymi z najbardziej okazałych roślin, pawilon sukulentów z niezwykłymi kaktusami i pawilon akwarystyczny z rybami Amazonki, Tanganiki, rzek polskich i rzek Azji południowo-wschodniej.

Na osoby odwiedzające gliwickie tropiki w wakacje będzie czekać dodatkowa atrakcja – od 18 lipca do końca sierpnia w Palmiarni będzie można podziwiać wystawę zdjęć storczyków. 


Źródło: Urząd Miasta Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również