Wiadomości z Gliwic

Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy dobiega końca

  • Dodano: 2022-12-20 06:30, aktualizacja: 2022-12-19 21:09

Za nami trzy weekendy pełne świątecznych atrakcji w ramach Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który potrwa do 23 grudnia.

Ostatnie chwile jarmarku

Ostatni – pod hasłem „Hej kolędo!” – uświetniło wspólne kolędowanie przy akompaniamencie orkiestry dętej, msza święta w intencji gliwiczan oraz symboliczne przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju.

W sobotę i niedzielę (17–18 grudnia) na gliwickim Rynku odbył się ostatni weekend tegorocznego Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Pod hasłem „Hej kolędo!” na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji, które umiliły oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia.

  • W sobotę, 17 grudnia, na starówce można było  odwiedzić  mobilne studio radiowe Radia CCM i złożyć najbliższym życzenia na antenie. Na odwiedzających czekało także nowe stoisko „Made in Gliwice” oferujące miejskie gadżety – w sam raz na prezenty pod choinkę. Stacja Artystyczna Rynek zaprosiła gości do twórczej zabawy podczas tworzenia świec, wianków, lampionów oraz zdobienia plastrów drewna. Sobotni wieczór umilił koncert „Skrzydlata Kolęda” w wykonaniu zespołu Singin' Birds. 
  • W niedzielę, 18 grudnia, o godz. 17.00 w Katedrze pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła odprawiona została msza święta w intencji gliwiczan. Równolegle na Rynku odbyło się Wielkie Kolędowanie z Orkiestrą Dętą Ostropa. Ostatni weekend jarmarku uświetniło symboliczne Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, które z rąk harcerzy Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej odebrał przewodniczący Rady Miasta, Marek Pszonak. 

– Życzę Państwu zdrowych, spokojnych świąt. A to światełko, niech będzie drogowskazem w przyszłym roku na drodze do realizacji największych marzeń. Życzę, żeby te marzenia były spełniane tutaj, w naszych ukochanych Gliwicach – mówił podczas uroczystości do zgromadzonych mieszkańców, którzy także chętnie zabierali do swoich domów światełko pokoju. Wieczór zakończył klimatyczny koncert Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej. 

Ostatni weekend świątecznych atrakcji nie zakończył jednak Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ten potrwa do najbliższego piątku, 23 grudnia.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również