Wiadomości z Gliwic

Gliwicki rower miejski zniknie? Miasto uspokaja: 1 kwietnia znowu wsiądziemy na rowery!

  • Dodano: 2019-12-16 16:30

W sieci pojawiły się informacje, że z Gliwic może zniknąć system roweru miejskiego.

Choć informacje to zbyt duże słowo – bo chodzi o obawy samych gliwiczan w wielu komentarzach. Umowa z operatorem systemu wygasła i niektórzy obawiają się, że może to oznaczać koniec wypożyczania rowerów w wielu punktach Gliwic. Miasto jednak uspokaja

Maracana w Katowicach? Cena za stadion jak z kosmosu!!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Nie ma obaw – rowery miejskie pojawią się na ulicach Gliwic w nowym sezonie. Wbrew krążącym plotkom możemy zapewnić, że ten tak lubiany przez gliwiczan środek transportu wróci na ulice 1 kwietnia 2020 r. Rozbudowany do 20 stacji i 200 rowerów – czytamy na stronie Urzędu Miasta w Gliwicach.

Niezrozumiałe niedomówienia pojawiły się po informacjach rozsyłanych przez firmę Nextbike. Są one jedynie konsekwencją zakończenia trzyletniej umowy z tym operatorem – piszą urzędnicy z Gliwic na swojej witrynie.

Obecnie Wydział Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych wraz z Wydziałem Zamówień Publicznych, Wydziałem Księgowości oraz radcą prawnym gliwickiego magistratu przygotowują dokumenty niezbędne do ogłoszenia postępowania przetargowego dla Gliwickiego Roweru Miejskiego w 2020 r. System ma być rozbudowany do 20 stacji i 200 rowerów (w tym rowery typu cargo i tandemy).

W zakończonym sezonie GRM funkcjonowało 15 stacji i 150 rowerów standardowych. Rowery miejskie były w Gliwicach wypożyczane prawie 85 tysięcy razy. Najczęściej mieszkańcy odwiedzali stacje przy dworcu kolejowym (13,4 tys. wypożyczeń), ul. Akademickiej (14,5 tys. wypożyczeń) i pl. Inwalidów Wojennych (10,1 tys.). Do najpopularniejszych tras należały: dworzec – Akademicka i w przeciwnym kierunku (odpowiednio 3,7 tys. i 3,5 tys.) oraz dworzec – plac Inwalidów Wojennych (2,2 tys.).

Jeszcze raz uspakajamy wszystkich miłośników rowerów – nie ma najmniejszych podstaw do rozsiewania plotek o końcu Gliwickiego Roweru Miejskiego. 1 kwietnia 2020 roku znowu będziemy mogli wsiąść na siodełko – uspokajają władze Gliwic.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.