• Dodano: 2022-08-05 06:15, aktualizacja: 2022-08-04 22:03

Dariusz Steuer z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach wywalczył złoto w grze podwójnej w tenisie stołowym na światowych igrzyskach służb mundurowych World Police & Fire Games.

Strażak z Gliwic mistrzem świata

Sukces ten odniósł wspólnie z Sebastianem Lubasiem z KM PSP Katowice.

Igrzyska odbyły się w drugiej połowie lipca w Rotterdamie. W zawodach wzięło udział ponad 10 tysięcy strażaków i policjantów z 70 różnych krajów, którzy rywalizowali w 63 dyscyplinach. Dariusz Steuer, reprezentując nasze województwo i Polskę, swój start w tenisie stołowym rozpoczął od gier indywidualnych.

– Po całodniowej rywalizacji zająłem 4 miejsce, ulegając w półfinale zawodnikowi z Holandii, a w meczu o 3 miejsce zawodnikowi z Tajlandii – relacjonuje.

Na najwyższy stopień podium wskoczył po rywalizacji w grze podwójnej. Wraz z Sebastianem Lubasiem w finale pokonał zawodników z Tajlandii, zdobywając złoty medal.