Wiadomości z Gliwic

Gliwiczanie triumfują w Pucharze Europy U23!

• Dodano: 2023-04-25 07:15, aktualizacja: 2023-04-24 22:33

W Gliwicach rozegrana została czwarta edycja Pucharu Polski Seniorów w Szpadzie połączona z Pucharem Europy do lat 23. Na podium obu turniejów stanęli zarówno byli, jak i obecni zawodnicy Piasta. W Pucharze Europy 1. i 2. miejsce wywalczyli odpowiednio Jan Kardaszewicz – do niedawna reprezentant gliwickiego klubu, obecnie zawodnik KS AGH Kraków oraz reprezentujący gliwickie barwy Wojciech Rzyczniak.

Ci sami zawodnicy zdobyli także kolejno 3. i 6. lokatę w Pucharze Polski, w którym najlepszy okazał się wychowanek Muszkietera Gliwice, obecnie reprezentant klubu AZS AWF Katowice – Mateusz Antkiewicz.

Turniej "O Stalową Klingę Hutnika" rozgrywany jest w Gliwicach od 56 lat. Kończy rywalizację w ramach Pucharu Polski Seniorów w Szpadzie. Szpadziści, którzy nie ukończyli 23 lat walczą równolegle o punkty w Pucharze Europy U23. W tegorocznej edycji zawodów, które zostały rozegrane 15 kwietnia w hali im. Jerzego Wojewódzkiego w Sośnicy – choć dominowała polska obsada – nie zabrakło też zawodników z innych państw.

To nie koniec sukcesów szermierzy Piasta Gliwice

W ubiegłą niedzielę, 16 kwietnia, w sośnickiej hali im. Jerzego Wojewódzkiego niebiesko-czerwoni stanęli na 3. miejscu podium 56. Memoriału Antoniego Franza – najdłużej rozgrywanego turnieju drużynowego w szpadzie męskiej seniorów w Polsce.

W tegorocznych zawodach wyjątkowo rywalizowały wyłącznie polskie drużyny. Najlepsza okazała się reprezentacja AZS AWF Katowice, w której walczył wychowanek Muszkietera Gliwice – Mateusz Antkiewicz. Na drugim stopniu podium stanęła drużyna PKSzerm Warszawa. Trzecią lokatę zajęła jedna z trzech wystawionych przez Piasta drużyn w składzie: Mateusz Nycz, Damian Michalak i Mikołaj Wesołowski.

Pamiątkowe dyplomy i puchary zawodnikom wręczył m.in. syn i imiennik patrona memoriału – Antoni Franz, prezes Towarzystwa Szermierczego „Piast” – Zdzisław Mikulski oraz Maciej Chudzikiewicz – fechtmistrz Piasta Gliwice.