Wiadomości z Gliwic

Gliwiczanin przesłał oszustowi podającemu się za maklera 130 tys. zł

  • Dodano: 2023-07-13 11:15, aktualizacja: 2023-07-14 08:00

Mieszkaniec Gliwic uwierzył, przez telefon, nieznanemu rzekomemu maklerowi i bez problemu przelał mu ponad 130 tysięcy złotych.

Okoliczności oszustwa 

60-letni gliwiczanin znalazł na najpopularniejszym portalu społecznościowym atrakcyjną ofertę pomnożenia pieniędzy. Wypełnił formularz ogłoszeniowy, podając swoje dane. Szybko oddzwonił „makler”, który reklamował swoje usługi z charakterystycznym wschodnim akcentem, a przedstawił się popularnym polskim nazwiskiem. Mówił o obrocie dużymi sumami. Inwestor przelał na wskazane konta ponad 130 tysięcy złotych. Co było dalej... łatwo się domyślić. Sprawą zajmują się funkcjonariusze wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu.

Policja apeluje o ostrożność

Policja apeluje po raz kolejny: zanim podejmiesz jakieś działania, dwa razy się zastanów. Nie wszystko, co ludzie piszą i co widzimy w internecie, jest prawdą. Usługi finansowe, obiecujące cudowne zyski z handlu papierami wartościowymi znanych firm, kryptowalutami, kruszcami itp., szczególnie te oferowane na portalach społecznościowych, to wielka „lipa”!


Źródło: Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również