Wiadomości z Gliwic

Gliwiczanin wyróżniony przez Radę Seniorów Lotnictwa

  • Dodano: 2024-03-12 13:30

Jan Isielenis – doświadczony instruktor spadochronowy Aeroklubu Gliwickiego, otrzymał honorowe wyróżnienie im. Dedala, przyznawane przez Radę Seniorów Lotnictwa osobom zasłużonym na polu kształcenia i wychowania kadr lotniczych.

Sukces gliwickiego instruktora spadochronowego

Wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w kształceniu kadr spadochronowych, podczas seminarium dla sędziów spadochronowych w Krakowie, gliwiczaninowi wręczył prezes Rady Seniorów instr. pil. Leszek Mańkowski.

Jan Isielenis na swoim koncie ma już ponad 3500 skoków, prawie 900 godzin lotów jako pilot szybowca, udział w kilkudziesięciu zawodach krajowych i międzynarodowych oraz wiele prestiżowych odznak, a prowadzona przez niego sekcja spadochronowa w Aeroklubie Gliwickim wykonała ponad 80 tys. skoków i wyszkoliła ponad 2 tys. kandydatów na skoczków spadochronowych. 

– Wyróżnienie było dla mnie dużym zaskoczeniem, bo jest to prestiżowa nagroda przyznawana przez Radę Seniorów Lotnictwa tylko dwóm osobom w ciągu roku – lotnikom, spadochroniarzom, pilotom, którzy wykazali się długoletnią karierą i dużym zaangażowaniem. Odbieram tę nagrodę jako wyróżnienie dla całego Aeroklubu Gliwickiego. To dla mnie ogromna satysfakcja, ale i zobowiązanie do dalszej aktywności w zakresie szkolenia i przekazywania wiedzy młodszym koleżankom i kolegom, z czego czerpię dużą satysfakcję – mówi Jan Isielenis.

76-letni Jan Isielenis to trzecia osoba w historii Aeroklubu Gliwickiego, która otrzymała to wyróżnienie. W przeszłości Dedala przyznano dwóm pilotom samolotowym i szybowcowym – Edmundowi Mikołajczykowi oraz Tadeuszowi Lewickiemu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również