Wiadomości z Gliwic

Haczyk - wspaniałe spotkania w Bibliotece

  • Dodano: 2021-09-16 06:30, aktualizacja: 2021-09-15 20:05

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza do wspólnego spędzenia literackiej jesieni.

Spotkania literackie

Trwa bowiem czwarta edycja projektu "Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, którego tematem przewodnim tegorocznej edycji są podróże – w szerokim kontekście literackim i artystycznym.

20 września 2021 r., o godz. 18.00 w Bibliotece Centralnej odbędzie się spotkanie podróżnicze "Gliwiczanie w drodze. Patagonia z wizytą w fotograficznym raju".

Argentyńska i chilijska Patagonia to mekka fotografów krajobrazu. Strzeliste wieże Fitz Roy-a, Cerro Torre czy w końcu masyw Torres del Paine i lodowiec Perito Moreno na stałe wpisały się w fotograficzny kanon tej części Ameryki Południowej. Tym razem w Atlantydzie będziemy gościć Piotra Trybalskiego, fotografa, podróżnika i pisarza, który wraz z Anetą Mikulską i gliwiczaninem Adamem Jeżewskim pokaże najpiękniejsze, patagońskie krajobrazy. Ekipa opowie o warunkach fotografowania, najlepszych trasach trekkingowych oraz przekaże praktyczne informacje o tym, jak samodzielnie zorganizować wypad do Patagonii. Prócz krajobrazów - oryginalne, fotograficzne niespodzianki jak na przykład... wnętrza pewnego teatru, zamienionego na wielką księgarnię.
Liczba miejsc ograniczona. W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie złożenie pisemnego oświadczenia.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na Facebooku Miejskiej Biblioteki w Gliwicach (www.facebook.com/MBPGliwice).

25 września 2021 r., godz. 10.00 Biblioteka zaprasza na warsztaty fotograficzne, które poprowadzi Maciej Goryl.

Nigdy wcześniej fotografia nie była tak dostępna i tak powszechna. Wystarczy, że sięgniemy do kieszeni, wyciągniemy z niej telefon komórkowy i jesteśmy w stanie stworzyć dobre technicznie zdjęcie. A co z emocjami i historią, która powinna się za nią kryć? Tutaj na pewno nieocenioną pomocą okażą się wskazówki profesjonalisty.
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy (telefonicznie: 32 238 26 24 lub mailowo: instrukcyjny@biblioteka.gliwice.pl).

Haczyk - wspaniałe spotkania w Bibliotece / fot. MBP

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.