Wiadomości z Gliwic

I Grand Prix Gliwic w lekkiej atletyce

  • Dodano: 2018-06-04 11:15

10 czerwca o godz. 15.00 na lekkoatletycznej arenie przy ul. Syriusza 30 rozpocznie się otwarte Grand Prix Gliwic z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd królowej sportu. Pula nagród dla startujących wyniesie 30 tysięcy zł.

W zawodach organizowanych przez GKS Piast wystąpią dwa znakomite polskie teamy, złożone z najlepszych zawodniczek i zawodników na świecie, medalistów Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Malwina Kopron wystąpi w zespole z Pawłem Fajdkiem, a Joanna Fiodorow z Wojciechem Nowickim. Ich rywalami będą zespoły narodowe z Czech i Białorusi, a także jedna ekipa międzynarodowa z reprezentantem Chin, aktualnym wicemistrzem Azji Shizu Wangiem.

Nie mniejsze emocje i znakomite wyniki spodziewane są również w drugiej odsłonie imprezy, podczas której wystąpią między innymi polscy złoci medaliści ostatnich Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham – Rafał Omelko i Jakub Krzewina. Ich formę na sprinterskim odcinku (200 metrów) sprawdzi nikt inny niż legenda światowego sprintu: wielokrotny, w tym także złoty, medalista mistrzostw świata na sprinterskich dystansach, zawodnik St. Kitts & Nevis, Kim Collins.

Na tym samym dystansie w wydaniu kobiecym wystąpi między innymi Patrycja Wyciszkiewicz, mistrzyni Europy juniorów z Rieti  na 400 metrów i srebrna medalistka ostatnich Halowych Mistrzostw Świata. Zmierzy się z kilkoma rywalkami z zagranicy.

Wspaniałych wyników można oczekiwać również po płotkarkach na odcinku jednego okrążenia.  Na starcie stanie aktualna wicemistrzyni Europy Joanna Linkiewicz. Znakomicie rozpoczęła swój sezon podczas zawodów Diamentowej Ligi w Szanghaju, gdzie w gronie światowej elity zajęła piąte miejsce, uzyskując jednocześnie minimum na Mistrzostwa Europy w Berlinie. Taki cel stawia sobie na pewno druga reprezentantka Polski w tej konkurencji, Emilia Ankiewicz, która w Berlinie zamierza znacznie poprawić swoją finałową lokatę z poprzednich mistrzostw w Amsterdamie. Ich rywalkami będą znakomite zawodniczki, między innymi z Ukrainy i Bahrajnu.

W męskim biegu na tym dystansie  o pobicie swojego rekordu życiowego, a tym samym o uzyskanie normy na Berlin, starał się będzie Patryk Adamczyk. Po zeszłorocznej kontuzji wraca on do doskonałej dyspozycji, co potwierdził podczas sezonu halowego, podczas którego wystąpił w złotej polskiej sztafecie na Mistrzostwach Świata w Birmingham. Jego formę sprawdzi między innymi aktualny mistrz Azji, reprezentant Filipin Eric Cray.

W biegach średnich doskonałych wyników należy spodziewać się na dystansie 1500 metrów mężczyzn, gdzie nastąpi pojedynek wschodzących gwiazd tej konkurencji z Polski i Czech – Michała Rozmysa i Filipa Sasinka. Będzie to dla nich rewanż za zeszłoroczne Mistrzostwa Europy do lat 23 w Bydgoszczy. Obaj planują pobić w Gliwicach swoje, już dzisiaj bardzo dobre rekordy życiowe.  Podobne cele stawiać sobie będą również były rekordzista Polski na tym dystansie Artur Ostrowski i wicemistrz Europy z Zurychu na 3000 metrów z przeszkodami, Krystian Zalewski. W tym zadaniu wspierać ich będzie nie tylko znakomity prowadzący Adam Czerwiński, ale także kilku doskonałych biegaczy z Kenii i Etiopii.

W biegu na dwa okrążenia kobiet w międzynarodowej obsadzie wystąpi kilka młodych polskich zawodniczek, których celem będzie uzyskanie wyniku lepszego od normy na berliński czempionat, czyli 2,02,00.

Ciekawie również zapowiadają się pozostałe konkurencje: bieg na 100 metrów i rzut dyskiem mężczyzn, w których zawodnicy z Polski i innych krajów walczyć będą o jak najlepsze wyniki, umożliwiające następnie starty na imprezach rangi mistrzostw świata i Europy w rożnych kategoriach wiekowych.  Szczególnie dotyczy to rzutu dyskiem, gdyż po zeszłorocznym otwarciu rzutni przez wielkiego mistrza Piotra Małachowskiego wypowiadał on tylko same komplementy o warunkach panujących na tym obiekcie właśnie dla tej konkurencji. (muz/GKS Piast)

Grand Prix Gliwic 2018

10 czerwca, arena lekkoatletyczna przy ul. Syriusza 30

Rozpoczęcie – godzina 15:00.

  • Godz.15.00 - 16.00 – młot
  • Godz 16.05  – 100 m M eliminacje
  • Godz 16.15  – 400 m ppł K
  • Godz 16.30  – 400 m ppł M / dysk
  • Godz 16.50  – 100 m M – finał
  • Godz 17.05  – 200 m K
  • Godz 17.25  – 800 m K
  • Godz 17.40  – 1500 m M
  • Godz 18.00  – 200 m M

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.