Wiadomości z Gliwic

Nie reagujesz-akceptujesz: zatrzymano wandali-pseudokibiców

  • Dodano: 2018-06-01 15:45

Wczoraj ok. godziny 22.00 przy ul. Sztabu Powstańczego w Gliwicach policjanci zatrzymali mężczyzn wykonujących na elewacji napisy mające związek z wypaczonym pojmowaniem kibicowania.

Dwaj młodzieńcy poprzez pomalowanie farbą w sprayu dokonali uszkodzenia elewacji budynku, murków ozdobnych oraz garażu. Zatrzymanie i rozliczenie sprawców było możliwe dzięki anonimowej informacji oraz błyskawicznej interwencji policyjnych wywiadowców. Dzięki reakcji świadków i bezzwłocznemu powiadomieniu policjanci z  KMP w Gliwicach zatrzymali dwóch „malarzy”, to mieszkańcy Gliwic w wieku 18 i 19 lat. Rzecz działa się przy ul. Sztabu Powstańczego(nr 2 - 6), po zmroku. Wandale zniszczyli elewację budynku farbą, wykonując wulgarne napisy, mające obrażać kibiców drużyny, której stanowczo nie kibicują oraz z nazwą klubu, z którym sympatyzują. Sprawcy oszpecili budynek 8 kondygnacyjny, murki oraz ścianę garażu kilkumetrowymi „malowidłami”. Wraz z zatrzymanymi zabezpieczono ich malarskie akcesoria. Podczas przeszukania przy jednym z zatrzymanych znaleziono środki odurzające. Sprawę prowadzi Komisariat II Policji w Gliwicach.

Po otrzymaniu wniosku o ściganie od administracji spółdzielni mieszkaniowej oraz wycenie strat sprawa zostanie skierowana do sądu. Przypomnijmy, za wandalizm tego typu grożą kary od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Z pewnością sprawcy zostaną obciążeni kosztami naprawy elewacji. Posiadacz narkotyków zostanie również rozliczony za przestępstwo narkotykowe.


Źródło: KMP Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również