Wiadomości z Gliwic

IGRY 2022 - Juwenalia Gliwickie coraz bliżej! Sprawdź program

  • Dodano: 2022-05-13 13:30

W dniach 16.05 - 20.05. 2022 w Gliwicach odbywać się będą IGRY - Juwenalia Gliwickie. 

Czym dokładnie są? Nazwa pochodzi od dawnego słowa oznaczającego zabawy i właśnie tak należy rozumieć to, co będzie czekać na wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w tegorocznych IGRACH. 

Tym razem, po raz pierwszy od 2019 roku impreza odbywać się będzie stacjonarnie, nawiązując swą formą do starych tradycji, które nowym Studentom przekazywane były w akademikowych opowieściach starszych kolegów, niemogących doczekać się powrotu do tradycyjnych IGRÓW. Jako że w tym roku wypada 65-lecie wydarzenia, tym bardziej nie można pominąć stałych punktów programu, jakim są przekazanie Studentom Kluczy do Miasta w Czwartek IGROWY oraz tradycyjny przemarsz ulicami Gliwic na miejsce wydarzenia, gdzie zaczną się koncerty, mające trwać przez dwa dni. Jednakże Tydzień IGROWY to nie tylko Korowód, czy koncerty - również w pierwszej części tygodnia będzie można wziąć udział w wydarzeniach takich jak Występ Akademickiego Teatru Remont, Jam Session, Planszówki, Gra Miejska, Kłodnica Challenge, Wielkie Grillowanie z Nocą Filmową, czy Dzień Sportu.

Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich, nie tylko Studentów Politechniki Śląskiej, ale i Mieszkańców Gliwic, którzy mogą poczuć smak zbliżającego się lata w tej wyczekiwanej długo, festiwalowej atmosferze.

 
 

IGRY 2022 - harmonogramPatronem medialnym wydarzenia jest portal mojeGliwice.pl.
Patronat portalu mojeGliwice.pl

IGRY 2022 -  Juwenalia Gliwickie coraz bliżej! Sprawdź program

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.