Wiadomości z Gliwic

III miejsce dla studentów PŚ w konkursie Porsche w Pradze

  • Dodano: 2022-07-06 09:00

Sukces studentów z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Drużyna "Silesian Wizards” w składzie: Oliwia Prudzic, Natalia Bartosiak, Adam Herman, Krzysztof Hanusek zajęła 3. miejsce w międzynarodowym konkursie Porsche Engineering Student Contest 2022, który odbył się w Pradze.

Sukces drużyny "Silesian Wizards"

Nagrodą główną był płatny staż; studenci Politechniki Śląskiej zajęli 3. miejsce i dostali propozycję stażu, po dodatkowej rozmowie. Z propozycji skorzystał Adam Herman i dostał się. Już sama kwalifikacja do konkursu jest dużym wyróżnieniem, ponieważ jedynie 30 osób spośród wszystkich zgłoszonych ma szansę wziąć w nim udział.

Podstawowym zadaniem uczestników konkursu było zaprogramowanie autonomicznego pojazdu tak, by utrzymywał się w wyznaczonych pasach ruchu w różnych warunkach.

- Studenci proponują rozwiązania problemu szybkiej i bezpiecznej autonomicznej jazdy na torze, które następnie są weryfikowane i oceniane w dwóch wyścigach. Na końcu należy pokazać wynikową prezentację przed jury. Te trzy elementy składowe stanowią o ostatecznym wyniku konkursu- wyjaśnił dr hab. inż. Damian Grzechca, prof. PŚ, opiekun grupy PBL, w której pracują nagrodzeni studenci.

W konkursie wzięło udział 6 zespołów z Polski, Czech oraz Niemiec. Zespół Politechniki Śląskiej "Silesian Wizards” zajął III miejsce. W skład zespołu wchodzą: Natalia Bartosiak, Oliwia Prudzic, Adam Herman i Krzysztof Hanusek. Wszyscy studiują na kierunku automatyka i robotyka na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Realizują także na naszej Uczelni projekt PBL pt. „Automatyczne ładowanie platformy AGV z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii” pod opieką dr. hab. inż. Damiana Grzechcy, prof. PŚ.; dr. hab. inż. Adama Ziębińskiego, prof. PŚ oraz dr. inż. Witolda Ilewicza.

- Udział w konkursie był inicjatywą studentów, którzy w ten sposób chcieli zweryfikować swoje umiejętności oraz wiedzę zdobytą zarówno na studiach, jak i w projekcie PBL – podsumował dr hab. inż. Damian Grzechca, prof. PŚ.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.