Wiadomości z Gliwic

Ingres nowego biskupa gliwickiego

  • Dodano: 2023-03-10 07:00, aktualizacja: 2023-03-09 22:29

W sobotę 11 marca odbędą się święcenia biskupie ks. prałata Sławomira Odera oraz jego ingres do gliwickiej katedry Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Uroczysta Msza Święta rozpocznie się o godz. 12.00. 

Jak informuje Diecezja Gliwicka, w dniu ingresu (11 marca) niedostępne dla mieszkańców będą miejsca postojowe miejskiej strefy parkowania wzdłuż ul. ks. Ziemowita (od strony siedziby Caritasu Diecezji Gliwickiej), a także wybrane parkingi – przy ul. ks. Ziemowita 3 oraz przy siedzibach Państwowej Szkoły Muzycznej i Starostwa Powiatowego. Ograniczona zostanie też możliwość parkowania w ciągu ul. Krzywoustego. Szczegóły: www.diecezja.gliwice.pl.

UWAGA! Decyzją Policji, w zależności od rozwoju sytuacji w terenie w dniu uroczystości, możliwe będzie również wyłączenie z ruchu ul. ks. Ziemowita na odcinku od ul. Królowej Bony do ul. Górnych Wałów.

Dzień wcześniej (10 marca) w kościele pw. Chrystusa Króla (ul. Okrzei 31) odbędzie się modlitewne czuwanie w intencji nowego biskupa gliwickiego, adresowane zwłaszcza do młodzieży i przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń. Początek – godz. 19.30. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również