Wiadomości z Gliwic

Interesujące spotkanie na Rynku Kultury z Tomaszem Raczkiem 

  • Dodano: 2023-07-13 12:45, aktualizacja: 2023-07-14 08:01

Rynek Kultury jest bardzo zróżnicowany. Po gorącym, latynoskim rozpoczęciu przed nami kolejne fantastyczne spotkania. Już 14 lipca Ruiny Teatru Victoria odwiedzi Tomasz Raczek. 

Spotkanie z Tomaszem Raczkiem 

Tegoroczny Rynek Kultury ruszył z przytupem. Po gorących, latynoskich rytmach, które w zeszłym tygodniu rozgrzały nasze miasto do czerwoności, przyszedł czas na kolejne atrakcje. Już w najbliższy piątek o godz. 20.00 w Ruinach Teatru Victoria będzie można spotkać się z Tomaszem Raczkiem – krytykiem filmowym, youtuberem, redaktorem naczelnym „Magazynu Filmowego” Stowarzyszenia Filmowców Polskich, autorem audycji „Raczek Movie” w Radiu Nowy Świat i nagrodzonego Kreaturą 2022 podcastu „The Originals”, a także 15 książek o filmie i telewizji oraz 3 albumów płytowych z muzyką filmową. Raczek otrzymał Nagrodę im. Stanisława Wyspiańskiego, Wiktora, Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za popularyzowanie filmu w telewizji oraz tytuł „Mistrza Mowy Polskiej”. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Strzemińska – znana i ceniona dziennikarka Polskiego Radia Katowice. 

A to nie wszystko 

Rynek Kultury to autorski projekt Centrum Kultury Victoria i propozycja na każdy wakacyjny piątek. Co tydzień o godz. 19.00 otwiera się letni taras Ruin z barem i częścią gastronomiczną. Godzinę później w Ruinach Teatru Victoria rozpoczynają się wydarzenia w ramach części artystycznej. Wstęp jest bezpłatny. 


Źródło: Urząd Miasta Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również