Wiadomości z Gliwic

ISOVER Nightskating Gliwice przed nami. Dowiedz się więcej!

  • Dodano: 2023-06-09 06:30, aktualizacja: 2023-06-08 22:48

15 czerwca ISOVER wraz ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Sportowym "Green” oraz Fundacją ISKIERKA zapraszają do Gliwic do udziału w jubileuszowej edycji wieczornego przejazdu na rolkach.

Imprezę rekreacyjną pod nazwą „ISOVER Nightskating Gliwice” uświetniającą obchody 30-lecia marki ISOVER w Polsce, swoim patronatem objął Prezydent Miasta Gliwice. Nightskating to inicjatywa, której celem jest rekreacja i wychowanie przez sport oraz integracja różnych grup społecznych i wiekowych, a przede wszystkim dobra zabawa.

W czwartek 15 czerwca 2023 roku rolkarze już po raz 4. opanują ulice Gliwic. Do przejechania będzie około 13 km, a wytyczając trasę organizatorzy zadbali, aby prowadziła drogami o bezpiecznej nawierzchni, również dla rodzin z jeżdżącymi na rolkach dziećmi. Przejazd możliwy jest dzięki zaangażowaniu głównego partnera -  marki ISOVER.

Dlaczego tegoroczna edycja będzie wyjątkowa?

- Dynamicznym rolkowym akcentem świętujemy 30-lecie ISOVER w Polsce. Zapraszamy na jubileuszową edycję imprezy ISOVER Nightskating Gliwice z rolkami w roli głównej! Na co dzień w gliwickim zakładzie produkujemy wełnę mineralną do ocieplania i termomodernizacji domów m.in. właśnie w rolkach, dlatego nasze urodziny chcemy wspólnie świętować w ten niecodzienny sposób. Rolkarze tego dnia nie tylko będą mieli okazję przejechania po niedostępnych na co dzień ulicach Gliwic, ale również zrelaksowania się w Strefie Chillout ISOVER przy naszym zakładzie przy ulicy Okrężnej. Na rolkarzy będziemy czekać z urodzinowym poczęstunkiem i lodami oraz pamiątkowymi gadżetami. Co ważne, nie zapominamy też o osobach, które z powodów zdrowotnych nie mogą uczestniczyć w naszej zabawie. Dzięki współpracy z fundacją ISKIERKA będzie możliwość wsparcia charytatywnego na rzecz gliwickiej onkologii. Będzie wpłatomat, więc przelew uda się zrobić zegarkiem, kartą płatniczą lub blikiem – zachęca Zuzanna Schśn, członek zarządu ISOVER.

Poprzednie edycje ISOVER Nightskating Gliwice spotkały się z wysoką frekwencją oraz bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców Gliwic i Śląska, pomimo nie zawsze zachęcających warunków atmosferycznych, stąd zrodził się pomysł, aby wykorzystać event do promowania pomocy

- W przerwie przejazdu przeprowadzona zostanie zbiórka, której celem będzie wsparcie Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach, z którego korzystają nie tylko dorośli, ale także mali pacjenci z całego Śląska. Każda wpłata, nawet ta najmniejsza, to zawsze realna pomoc, dlatego zapraszamy do udziału w evencie - zachęca Agnieszka Wydmuch z Fundacji ISKIERKA.

Przed rozpoczęciem przejazdu będą rozdawane odblaskowe opaski Isover oraz zostaną omówione zasady bezpiecznego poruszania się, aby zadbać o bezpieczeństwo uczestników, dlatego organizatorzy zapraszają na Plac Krakowski już na godzinę 19.30. Start przejazdu o 20.00.

W tej edycji trasa przejazdu przebiegać będzie ulicami: Łużycka, Wrocławska, Księdza Marcina Strzody, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Feliksa Orlickiego, Wyspiańskiego, Wincenta Styczyńskiego, Generała Władysława Andersa, Tadeusza Kościuszki, Nowy Świat, Pszczyńska, Bojkowska, Południowa Obwodnica Gliwic, Okrężna, przerwa w Strefie Chillout na parkingu ISOVER, dalej przejazd ulicami: Okrężna, Macieja Płażyńskiego, Pszczyńska, Panewnicka, Kujawska, rondo Akademickie, Łużycka, Plac Krakowski – zakończenie przejazdu w okolicach godziny 22.00.

Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak wymaga od uczestników umiejętności sprawnego poruszania się na rolkach. Wszystkie dzieci, które chcą brać udział w przejeździe, muszą być pod opieką dorosłych! Dzieci obowiązkowo jadą w kaskach i ochraniaczach, które zaleca się wszystkim uczestnikom naszych przejazdów.

Osoby, które chciałyby wesprzeć zbiórkę a nie mogą wziąć udziału w evencie mogą dokonywać wpłat na konto Fundacji Iskierka o numerze 16 1050 1588 1000 0023 0023 0170. Organizatorzy proszą o wskazanie celu zbiórki w tytule: Onkologia Gliwice.

Wydarzenie na FB

ISOVER Nightskating Gliwice przed nami. Dowiedz się więcej! / fot. org.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również