Wiadomości z Gliwic

Jak wybrać lakierobejcę?

  • Dodano: 2022-12-02 10:45, aktualizacja: 2022-12-09 12:43

Lakierobejca to łatwy i szybki sposób na zabezpieczenie drewnianej powierzchni. Jest to produkt łączący w sobie zastosowania klasycznych bejc i uniwersalnych lakierów, wykorzystywanych do procesu impregnacji drewna. Drewniana powierzchnia, która jest nią pomalowana, jest zabezpieczona przed działaniem negatywnych czynników. Jednocześnie też bardzo efektownie się prezentuje. W sklepach budowlanych jest duża różnorodność, jeśli chodzi o warianty lakierobejcy, dlatego wybór konkretnego produktu może być trudny. Z tego artykułu dowiesz się, jaki zakup będzie dobrą decyzją.

Lakierobejca – co to dokładnie jest?

Lakierobejca to trwały produkt, który stosowany jest w celach dekoracyjno-ochronnych do drewna. Już patrząc na samą nazwę, łatwo się domyślić, że jest połączeniem zalet bejcy i lakieru, dlatego zabezpiecza powierzchnię i nadaje jej estetycznego designu. Jest to w dużym skrócie połączenie lakieru z pigmentem, który dodatkowo barwi powierzchnię drewnianą. Lakierobejce mają jako jedyne tak wysokie parametry odpornościowe, wśród wszystkich dostępnych produktów z tej kategorii. Ich głównym przeznaczeniem jest zabezpieczenie drewna oraz jego renowacji. Zabezpieczają je przed wilgocią, szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, a w dodatku chronią przed wystąpieniem sinizny. Występują też lakierobejce, które dodatkowo zabezpieczają drewnianą powierzchnię przed pleśnią i owadami.

Jaką lakierobejce wybrać?

W różnych sytuacjach życiowych, możesz stać przed koniecznością zabezpieczenia drewna. Bardzo często taką sytuacją jest budowa domu, gdzie na końcowym etapie należy zająć się prawidłową ochroną powierzchni, aby długo cieszyć się idealnym wyglądem danych części. Drewno należy specjalnie zabezpieczać, w innym wypadku zacznie się psuć. Produktem, który służy do ochrony tej powierzchni jest lakierobejca. Środek ten przeznaczony do malowania i konserwowania drewna występuje w różnych wariantach. Do najważniejszych parametrów zalicza się stopień rozcieńczenia tego produktu. Dużą popularnością cieszy się lakierobejca, która jest rozcieńczana wodą, nazwa potoczna to bejca wodna. Niektórym wydaje się, że użycie wody w celu rozcieńczenia produktu, może doprowadzić do zmniejszenia skuteczności. Natomiast niepotrzebnie, ponieważ nic takiego się nie zdarzy. Zastosowanie wody sprawia, że środek jest bardziej wydajny, bardzo szybko się wchłania oraz czas schnięcia jest błyskawiczny. 

Kolejnym rodzajem produktu jest lakierobejca rozpuszczalnikowa, których rozpuszczalnikiem jest farba olejna. Te środki cechuje wysoka trwałość oraz dobre krycie. Zdecydowanym minusem jest czas wchłaniania, ponieważ jest zdecydowanie dłuższy. Podobnie, jak lakierobejce wodne, nie robią plam ani zacieków. Ten rodzaj polecany jest do wszelkich trudnych powierzchni. Oczywiście przed wyborem należy sprawdzić przeznaczenie danej lakierobejcy. Te środki różnią się od siebie, dlatego inny produkt wybierzesz do stosowania na zewnątrz, a inny wewnątrz.

Szeroki wybór lakierobejcy dostępny jest na https://www.bricoman.pl/farby-srodki-do-drewna/srodki-do-drewna/lakierobejce

Gdzie można zastosować lakierobejce?

Lakierobejca służy do zabezpieczania powierzchni drewnianych, które występują na zewnątrz. Świetnie sprawdzi się do renowacji elementów, które wymagają już zdecydowanej naprawy. Lakierobejca to dobry wybór do mebli ogrodowych, dzięki niej możesz je odświeżyć, nadać im zupełnie nowego wyglądu, a jednocześnie zabezpieczyć przed negatywnym działaniem słońca, deszczu, śniegu czy mrozu. Warto wspomnieć, że na taką ochronę mogą się zdecydować osoby posiadające w domu podłogę z drewna. Lakierobejca świetnie sprawdzi się przy odświeżeniu parkietu, należy tylko bardzo uważnie sprawdzić właściwości zakupionego produktu. 

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.