Wiadomości z Gliwic

Jakub Katana z kwalifikacją na Mistrzostwa Europy Juniorów w pływaniu

  • Dodano: 2024-04-30 11:30

Zawodnik Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice – Jakub Katana – podczas Mistrzostw Polski Seniorów w pływaniu zakwalifikował się do startu w lipcowych Mistrzostwach Europy Juniorów w Wilnie. Doskonale poradziła sobie też pozostała dwójka zawodników „Sikretu” – Marta Cygrimus i Filip Polonius. Marta – jako najmłodsza zawodniczka – zajęła 10. miejsce w finale A na 100 m stylem grzbietowym, a Filip zakończył rywalizację na 7. lokacie w finale B na 200 m stylem grzbietowym i ustanowił swoje nowe rekordy życiowe.

Trzech reprezentantów

W dniach 25–28 kwietnia w Lublinie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Pływaniu w kat. Open i Młodzieżowców (19–23 lat). Gliwice reprezentowała na nich trójka zawodników: Marta Cygrimus, Jakub Katana i Filip Polonius.

Najlepiej poradził sobie Jakub Katana. Zawodnik Kadry Narodowej Juniorów w pływaniu, brązowy medalista EYOF 2023 w słoweńskim Mariborze w finale A mężczyzn na dystansie 200 m stylem motylkowym zajął 5. miejsce i zakwalifikował się do startu w Mistrzostwach Europy Juniorów. To pierwszy w historii zawodnik „Sikretu”, który będzie reprezentował Polskę na tak dużej imprezie (pierwszą zawodniczką startującą w Mistrzostwach Europy Juniorów w latach 2016 i 2017 była Dominika Kossakowska – aktualnie trenująca i studiująca w USA, wciąż w czołówce krajowej).

Wysokie miejsce dla Marty Cygrimus

Doskonale poradziła sobie też Marta Cygrimus. Zawodniczka Kadry Narodowej Juniorów i wielokrotna mistrzyni Polski juniorów w pływaniu zajęła 5. miejsce w finale B kobiet na dystansie 50 m stylem grzbietowym i po raz pierwszy – jako najmłodsza zawodniczka – awansowała do finału A kobiet na dystansie 100 m stylem grzbietowym, w którym wywalczyła 10. lokatę.

Nowe rekordy

Równie udany start zaliczył Filip Polonius, który w każdym wyścigu – na dystansach 50 m, 100 m i 200 m stylem grzbietowym – ustanowił swoje nowe rekordy życiowe. W tej ostatniej konkurencji wywalczył także start w finale B, w którym ostatecznie zajął 7. miejsce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również