Wiadomości z Gliwic

Już jutro taneczne widowisko na Rynku Kultury

  • Dodano: 2023-08-24 07:30, aktualizacja: 2023-08-24 07:53

Czas na finał tegorocznego Rynku Kultury – będzie tanecznie, kolorowo, magicznie i bajkowo! 25 sierpnia Ruinami Teatru Victoria zawładnie grupa Dyemotion.

To już koniec tegorocznego Rynku Kultury 

Zapowiada się zjawiskowe zakończenie tegorocznej odsłony Rynku Kultury. Wszystko za sprawą widowiska „Materia”, które na gliwickiej scenie przy al. Przyjaźni 18 zaprezentują artyści teatru tańca Dyemotion. Spektakl rozpocznie się o godz. 20.00. Godzinę wcześniej tradycyjnie otwarty zostanie letni taras Ruin.

Rozbudzająca wyobraźnię historia 

Grupę Dyemotion tworzą tancerki i akrobaci, którzy dzięki swojej wrażliwości muzycznej przenoszą publiczność w świat magii i bajki. Ich spektakle to muzyka, taniec, bogata charakteryzacja i bodypainting. W „Materii” widzowie mogą zobaczyć piękne kostiumy, mnogość barw i rekwizytów, a przede wszystkim rozbudzającą wyobraźnię i trzymającą w napięciu opowieść pokazaną ruchem. 

Reżyserem teatru tańca Dyemotion jest Marian Folga – artysta plastyk, charakteryzator, bodypainter, fotograf, grafik, wielokrotny laureat polskich i międzynarodowych mistrzostw bodypaintingu. W 2020 roku został pierwszym zwycięzcą programu „Usłyszcie nas!”. Spektakl „Materia” stworzył wraz z Anną Banasik.


Źródło: Urząd Miasta Gliwice

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również