Wiadomości z Gliwic

Już niebawem gliwiczanie zyskają nowe przedszkole i żłobek

  • Dodano: 2024-06-28 10:00

Przedszkole i żłobek miejski przy ul. Zbożowej coraz bliżej realizacji. Miejska spółka ZBM II TBS właśnie ogłosiła przetarg na wykonanie inwestycji wraz zagospodarowaniem terenu. Z nowej placówki, która pomieści blisko 370 dzieci skorzystają szczególnie mieszkańcy sąsiadującego z nią nowego osiedla Dworska – Zbożowa.

Będzie nowocześnie i bezpiecznie

Obiekt o powierzchni zabudowy 2 tys. m² pomieści 9 oddziałów żłobkowych dla 218 maluchów i 6 oddziałów przedszkolnych dla 150 dzieci. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Znajdą się w nim 2 windy, 14 oddzielnych sal zajęć i 2 sale wielofunkcyjne, łazienki, szatnie, pomieszczenia pomocnicze, kuchnia własna i cateringowa, tzw. kuchnie mleczne oraz pomieszczenia administracyjno-socjalne i techniczne. Każda sala żłobkowa zlokalizowana na parterze budynku będzie posiadała bezpośrednie wyjście na  taras. 

W otoczeniu obiektu przewidziano 2 ogrodzone place zabaw i bezpieczną dla dzieci zieleń o walorach edukacyjnych, estetycznych i krajobrazowych. Dodatkowo na terenie mają powstać dwie wiaty zewnętrzne do zajęć na świeżym powietrzu, strefa do czytania książek, miejsce do uprawy ziół i ścieżka z tablicami edukacyjnymi. Obiekt zapewni także 65 miejsc postojowych (w tym dwa dla osób z niepełnosprawnościami i jedno dla autobusu).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również