Wiadomości z Gliwic

Kadetki i kadeci Piasta Gliwice najlepsi na Śląsku!

• Dodano: 2023-03-28 06:45, aktualizacja: 2023-03-27 19:58

Spektakularnym sukcesem szermierzy Piasta Gliwice zakończyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych w Szpadzie.

W turnieju drużynowym tytuł mistrza Śląska wywalczyła zarówno żeńska jak i męska reprezentacja gliwickiego klubu. Dodatkowo złoty medal w turnieju indywidualnym wywalczył także Błażej Kurowski.

W miniony weekend, 25–26 marca, w Siemianowicach Śląskich odbyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych (kadetów). Turniej drużynowy zdominowali szpadziści i szpadzistki Piasta, którzy zdobyli trzy z sześciu możliwych medali.
W turnieju dziewcząt gliwicki klub wystawił dwie drużyny – Piast I w składzie: Kamila Gusta, Wiktoria Jędrzejec, Weronika Kozdęba i Paulina Ostrowska oraz Piast II w składzie: Kinga Smolarczyk, Amelia Szczepaniak i Marysia Szczurowska. Pierwszy z zespołów wywalczył tytuł mistrza Śląska. Drugi zajął równie wysokie, 3. miejsce na podium.

Również w turnieju chłopców Piast wystawił dwie drużyny – Piast I w składzie: Franciszek Drobczyk, Seweryn Gusta, Błażej Kurowski i Maksymilian Szczepaniak oraz Piast II. I w tym przypadku pierwszy z zespołów wywalczył tytuł mistrza Śląska. Natomiast drugi uplasował się na 7. lokacie.

Indywidulane sukcesy

Reprezentanci Piasta sięgnęli po medale również w zawodach indywidualnych. Najcenniejszy, złoty medal wywalczył Błażej Kurowski – starszy brat 11-letniego Tytusa, który tydzień temu zajął 3. miejsce w 45. Międzynarodowym Turnieju Szermierczym Dzieci.

Podopieczny Macieja Chudzikiewicza w jednym sezonie zdobył łącznie cztery tytuły Mistrza Śląska. Równie wysokie, 3. miejsce zajął Seweryn Gusta, a na 6. lokacie turniej zakończył Franciszek Drobczyk.

Na podium w turnieju indywidualnym stanęły także zawodniczki Piasta – Wiktoria Jędrzejec, która zajęła 2. miejsce oraz Paulina Ostrowska, która stanęła na 3. stopniu podium. Z kolei 4. i 6. lokatę wywalczyły odpowiednio Weronika Kozdęba i Kamila Gusta.

Równolegle z pojedynkami kadetów rozgrywał się turniej w kategorii U11, w którym również nie zabrakło gliwickich akcentów. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Zosia Jendryś, która stanęła na 3. miejscu podium. Natomiast wśród chłopców najmocniejszy był Tytus Kurowski, który zajął 6. miejsce.