Wiadomości z Gliwic

Kobieta potrącona przez autobus, mężczyzna przez osobówkę

  • Dodano: 2022-04-07 07:15, aktualizacja: 2022-04-06 22:55

Pieszy, idący na oznakowanym przejściu przy ul. Lipowej w Gliwicach, został potrącony przez osobową mazdę. Znajdował się w stanie nieprzytomnym, gdy załoga ratownictwa medycznego przewiozła go do szpitala.

Dwa potrącenia w Gliwicach

Do tych zdarzeń doszło przedwczoraj. Około godziny 8.00, w zatoczce autobusowej przy ul. Dworcowej, doszło do kolizji autobusu z pieszą. Nieznana kobieta, która wpadła pod pojazd, nie chciała jednak powiadamiać służb i oddaliła się z miejsca zdarzenia. Kierowca, zgodnie z zasadami, powiadomił policję.

Do poważniejszego zdarzenia doszło zaś około godziny 6.30 przy ulicy Lipowej. Tu kierujący mazdą 50-latek nie zauważył pieszego, przechodzącego przez tzw. pasy. Doszło do potrącenia 61-latka, który stracił przytomność. Pogotowie ratunkowe udzieliło rannemu pomocy i przetransportowało go do szpitala. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie w sprawie wypadku przeprowadzi teraz policja i prokuratura.

Niestety, mimo policyjnych kontroli oraz licznych akcji, trwa zła passa – nadal dochodzi do zbyt wielu wypadków. Gliwicka drogówka robi więc wszystko, by dyscyplinować i kierujących, i pieszych.  

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.