Wiadomości z Gliwic

Kolędujmy!

  • Dodano: 2018-01-19 11:15

21 stycznia odbędzie się pierwszy w tym roku Podwieczorek muzyczny w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a). Tematem zimowego spotkania będą kolędy.

W programie koncertu znajdą się radosne pieśni bożonarodzeniowe w opracowaniu Zygmunta Noskowskiego, Stanisława Niewiadomskiego i Feliksa Nowowiejskiego. Wystąpią: Sabina Olbrich-Szafraniec (sopran), Jan Maria Dyga (baryton), Anatol Tchmel (flet) i Piotr Oczkowski (fortepian).

Wszyscy lubimy rzeczy znane, które kojarzą się z przyjemnością, ciepłem, radością, śmiechem – a przecież takie są właśnie święta i cały okres Bożego Narodzenia, których klimat opisuje polska kolęda. Kolędowanie stało się tradycją jednoczącą ludzi nie tylko przy domowym stole czy w kościele, ale także na koncertach. Artyści sięgają po nie chętnie także ze względu na ich niezaprzeczalne piękno i różnorodność. Symboliczny wręcz wymiar ma cytat melodii „Lulajże, Jezuniu” umieszczony przez Fryderyka Chopina w środkowej części jego Scherza h-moll – mówi Piotr Oczkowski.

Koncert „Kolędy mistrzów” rozpocznie się o godz. 16.00. Organizatorem jest Klub Inicjatyw Kulturalnych. Bilety w cenie 16 zł i 12 zł będzie można kupić od środy 17 stycznia w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (ul. Dolnych Wałów 3, wtorek–sobota: godz. 10.00–18.00) oraz przed koncertem w Willi Caro.

(mm)

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.