Wiadomości z Gliwic

Kolejna akcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w naszym mieście

  • Dodano: 2020-07-23 06:15, aktualizacja: 2020-07-23 13:39

W sobotę 25 lipca od 10:00 do 14:30 przed Centrum Handlowym Auchan Gliwice stanie ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. 

Lato to czas wakacyjnych wyjazdów i odpoczynku. Jednak wciąż w naszym otoczeniu są osoby potrzebujące krwi – to chorzy w trakcie leczenia chorób nowotworowych i chorób krwi, pacjenci po przeszczepach, a także ci, którzy ucierpieli w wypadkach. Dlatego Centrum Handlowe Auchan Gliwice wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zachęcają do oddawania krwi. 

W sobotę 25 lipca na parkingu przed Centrum Handlowym Auchan Gliwice przy ulicy Rybnickiej 207 stanie specjalny ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Ze względu na sytuację epidemiczną panującą w Polsce, dawców obowiązują dodatkowe wymogi.

Kto może oddać krew?

Krew może oddać osoba, która m.in. w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami Polski, której temperatura ciała nie przekracza 37,3°C, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Dawcy oczekujący do oddania krwi zachowują niezbędny odstęp: 1-1,5 metra. Każdy krwiodawca przychodzi w maseczce a na miejscu otrzymuje rękawiczki, a bezpośrednio przed oddaniem krwi będzie poddany badaniu temperatury i kwalifikacji lekarskiej. 

Jeśli możesz, nie zastanawiaj się

Oddana krew uzupełni zapasy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, które zaopatruje w krew i jej składniki 130 szpitali i klinik regionu śląskiego

Ambulans, w którym będzie można oddawać krew będzie oczekiwał na parkingu przed Centrum Handlowym Auchan Gliwice przy ulicy Rybnickiej 207 w Gliwicach. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach w ramach wakacyjnej akcji zachęca mieszkańców regionu do regularnego oddawania krwi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również