Wiadomości z Gliwic

Kolejna akcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w naszym mieście

  • Dodano: 2020-07-23 06:15, aktualizacja: 2020-07-23 13:39

W sobotę 25 lipca od 10:00 do 14:30 przed Centrum Handlowym Auchan Gliwice stanie ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. 

Lato to czas wakacyjnych wyjazdów i odpoczynku. Jednak wciąż w naszym otoczeniu są osoby potrzebujące krwi – to chorzy w trakcie leczenia chorób nowotworowych i chorób krwi, pacjenci po przeszczepach, a także ci, którzy ucierpieli w wypadkach. Dlatego Centrum Handlowe Auchan Gliwice wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zachęcają do oddawania krwi. 

W sobotę 25 lipca na parkingu przed Centrum Handlowym Auchan Gliwice przy ulicy Rybnickiej 207 stanie specjalny ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Ze względu na sytuację epidemiczną panującą w Polsce, dawców obowiązują dodatkowe wymogi.

Kto może oddać krew?

Krew może oddać osoba, która m.in. w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami Polski, której temperatura ciała nie przekracza 37,3°C, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Dawcy oczekujący do oddania krwi zachowują niezbędny odstęp: 1-1,5 metra. Każdy krwiodawca przychodzi w maseczce a na miejscu otrzymuje rękawiczki, a bezpośrednio przed oddaniem krwi będzie poddany badaniu temperatury i kwalifikacji lekarskiej. 

Jeśli możesz, nie zastanawiaj się

Oddana krew uzupełni zapasy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, które zaopatruje w krew i jej składniki 130 szpitali i klinik regionu śląskiego

Ambulans, w którym będzie można oddawać krew będzie oczekiwał na parkingu przed Centrum Handlowym Auchan Gliwice przy ulicy Rybnickiej 207 w Gliwicach. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach w ramach wakacyjnej akcji zachęca mieszkańców regionu do regularnego oddawania krwi.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.