Wiadomości z Gliwic

Kolejna edycja "Nocy pod skrzydłami" już 11 maja! Szykuje się wielka impreza

  • Dodano: 2024-05-07 13:15

Po raz trzeci odlotowa (dosłownie i w przenośni) impreza odbędzie się w Gliwicach. 11 maja na gliwickim lotnisku zaplanowano szereg atrakcji. Wieczorem hangar zmieni się w salę koncertową i filmową. 

Pokazy, akrobacje i zwiedzanie

Wizyta na lotnisku będzie okazją do spotkania z pasjonatami i podziwiania pokazów i akrobacji w mistrzowskim wykonaniu. Już od godziny 16.00 tego dnia warto spojrzeć w niebo, gdzie popis umiejętności będą dawać m.in. osoby związane z gliwickim Aeroklubem – Maciej Nowak, Jacek Bogatko, Tomasz Jackiewicz oraz gościni, Patrycja Pacak, mistrzyni świata w akrobacji szybowcowej w klasie Advanced (2019).

Goście odwiedzający lotnisko będą mieli okazję – wraz z przewodnikiem – zwiedzić Gliwickie Centrum Edukacji Lotniczej, czyli m.in. bogatą kolekcję zabytkowych szybowców, modelarnię i symulator lotów oraz skorzystać ze stoisk informacyjno-promocyjnych, które pojawią się przed hangarem.

Inscenizacja pierwszego lotu 

Zgodnie z tradycją ,,Nocy” czeka nas inscenizacja pierwszego lotu w wykonaniu ekscentrycznego hrabiego Potockiego z 13 maja 1790 roku. Ok. godz. 18.00 zabytkowy powóz z hrabią Janem Potocki, jego białym psem oraz wiernym sługą Turkiem Ibrahimem ruszy z okolic Rynku. Powóz ok. 18.40 dotrze na lotnisko, gdzie w niebo wzbije się balon. To inscenizacja pierwszego lotu w wykonaniu ekscentrycznego hrabiego Potockiego z 13 maja 1790 roku.

Odlotowy wieczór

O godzinie 20.00 w hangarze rozpocznie się koncert Stechek Group pt. „SIŁA WIATRU”. Duet składający się z dwóch braci zabierze nas w podróż w oryginalny świat dźwięków skrzypiec, fortepianu, akordeonu, ukulele, zurny, duduka, a muzykom towarzyszyć będą artyści baletu akrobatycznego Everest Production.

Finalnym punktem wieczoru będzie wyświetlony w hangarze film „Ikar w spódnicy” w reżyserii Igi Cembrzyńskiej. Produkcja opowiada o niezwykłej Małgorzacie Margańskiej, mistrzyni świata w szybownictwie akrobacyjnym.

Na odlotowy wieczór zapraszają Miasto Gliwice, Centrum Kultury Victoria i Aeroklub Gliwicki. Partnerem strategicznym jest GAPR Gliwice.

Kolejna edycja "Nocy pod skrzydłami" już 11 maja! Szykuje się wielka impreza

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również