Wiadomości z Gliwic

Kolejne place zabaw w gliwickich dzielnicach

  • Dodano: 2022-08-02 06:30, aktualizacja: 2022-08-01 19:05

Ligota, Zabrska i Żerniki zyskały atrakcyjne place zabaw. Pierwszy urządzono na nowo na skwerze 700-lecia u zbiegu ul. Dolnej i Rymera, drugi powstał przy ul. Chałubińskiego. Inwestycje zostały zrealizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. W Żernikach wybudowano dodatkowo nowe boisko do siatkówki plażowej.

Coraz więcej placów zabaw

Oferta placów zabaw w Gliwicach powiększa się i zyskuje na atrakcyjności. Miejski Zarząd Usług Komunalnych zmodernizował stary plac zabaw u zbiegu ulic Dolnej i Rymera w Ligocie Zabrskiej. Zamontowano nowe urządzenia zabawowe i wykonano nawierzchnię z bezpiecznych mat przerostowych. Ustawiono wielofunkcyjną piaskownicę z różnymi elementami edukacyjnymi, domkiem z siedziskami oraz zjeżdżalnią. Jest też huśtawka trójstanowiskowa z różnego typu siedziskami, m.in. bocianim gniazdem oraz huśtawka „warkocz” – pierwsze tego typu urządzenie na placach zabaw administrowanych przez MZUK.  

W Żernikach powstał z kolei zupełnie nowy plac zabaw – przy ul. Chałubińskiego. Zamontowano huśtawki, kiwaki i urządzenia wielofunkcyjne wyposażone m.in. w zjeżdżalnię, elementy edukacyjne, małą ściankę wspinaczkową i przeszkody do pokonywania. Teren został ogrodzony, wyłożony bezpiecznymi matami, są też nowe chodniki, stojaki na rowery i ławki z oparciami. Dodatkowo Miejski Zarząd Usług Komunalnych wykonał nowe boisko wyposażone do siatkówki plażowej.

Na obydwie inwestycje wydano łącznie prawie pół miliona złotych z kasy miejskiej (w tym są pieniądze wyasygnowane w ramach GBO i dodatkowo środki MZUK na boisko w Żernikach).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również