Wiadomości z Gliwic

Kolejne wyniesione przejścia dla pieszych w Gliwicach

  • Dodano: 2023-09-18 12:15

Na gliwickich ulicach wdrażane są kolejne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo mieszkańców. W mieście wprowadzane są strefy 30, budowane są też wyniesione przejścia dla pieszych. Obecnie prace trwają na ul. Dubois.

Gliwice: wyniesiono kolejne przejścia dla pieszych

Wyniesione przejścia dla pieszych powstają w miejscach, które wymagają szczególnego zabezpieczenia, m.in. w pobliżu szkół i przedszkoli, parków, punktów usługowych czy handlowych, kościołów. To skuteczne rozwiązania, które powstrzymują kierowców przed wjeżdżaniem z impetem na pasy. Takie przejścia zbudowano ostatnio w ramach projektu „Bezpieczny pieszy w Gliwicach” przy ul. Okrzei, Elsnera, Beskidzkiej i Gierymskiego, Orląt Śląskich, Królowej Bony i Sienkiewicza. Jeszcze w tym roku powstaną kolejne. W sumie będzie ich 10

Obecnie takie rozwiązanie wdrażane jest na ul. Dubois. W związku z pracami, które potrwają do końca września, nie ma możliwości przejazdu od ulicy Zwycięstwa do ronda Byliny. Objazd dla pojazdów jadących od ulicy Zwycięstwa wyznaczono ulicą Bohaterów Getta Warszawskiego w kierunku placu Piastów, dalej w prawo na Drogową Trasę Średnicową, skąd kierowcy muszą zjechać do ronda Byliny i dalej do ulicy Dubois zgodnie z wyznaczonym objazdem.  

Budowa wyniesionych przejść w Gliwicach realizowana jest w ramach programu pod nazwą „Bezpieczny pieszy – budowa 10 wyniesionych przejść dla pieszych w Gliwicach w systemie zaprojektuj i wybuduj”. Na jego realizację miasto uzyskało dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności (w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020), w wysokości ponad 452 tys. zł (budowa przejść będzie kosztować ponad 587 tys. zł).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również