Wiadomości z Gliwic

Kolorowy Świat Sztuki zaprasza do Gliwic!

  • Dodano: 2024-06-05 20:00

Już 8 czerwca 2024 roku Biprohut Stacja Gliwice stanie się kolorowym centrum sztuki! To wyjątkowa okazja, by spędzić popołudnie w otoczeniu twórczości i kreatywności. Wydarzenie skierowane jest do całej rodziny, a jego celem jest popularyzacja sztuki amatorskiej i profesjonalnej.

Popołudnie ze sztuką 

Wydarzenie jest skierowane do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Mieszkańców Gliwic którzy chcą spędzić popołudnie w miejscu przyjaznym dla ich dzieci, osób niepełnosprawnych i miłośników sztuki amatorskiej i profesjonalnej. Organizatorzy chcą tworzyć przestrzeń wystawową dla osób w każdym wieku organizując dla najmłodszych warsztaty prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów, dla młodzieży i osób dorosłych dedykowane warsztaty, wykłady i spotkania autorskie. Celem wydarzenia  jest promowanie kultury i sztuki oraz wsparcie działalności charytatywnej.

Co was czeka?

Poniżej przedstawimy wam kilka z wielu opcji, które będą na Was czekać na miejscu. Każdy znajdzie coś dla siebie.  Wstęp oraz udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

15.00 - 18.00

Warsztaty Artystyczne - Pracownia UFFO Gliwice

UFFO zorganizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży. Doświadczeni wykładowcy zabiorą Was w podróż do krainy wyobraźni, gdzie będziecie mogli eksperymentować z różnymi materiałami i technikami, odkrywając swój artystyczny potencjał.

15.00 - 18.00

Warsztaty plastyczne – Liceum Plastyczne w Gliwicach

Liceum Plastyczne zaprasza osoby powyżej 16 roku życia na wyjątkowe warsztaty malarskie, podczas których poznacie tajniki tworzenia portretów na sztalugach!

16.00 - 17.00

Warsztaty fotograficzne –  Czarek Skowron 

Miłośnicy fotografii i filmu – to idealna okazja dla Was!

Organizatorzy zapraszają na warsztaty fotograficzne „Światło w fotografii i w filmie”, podczas których poznacie tajniki kreowania światłem w swoich dziełach. Doświadczony wykładowca wraz z utalentowaną grupą uczniów podzieli się z Wami wiedzą na temat tej dziedziny sztuki.

15.00 - 21.00 

Kiermasz prac artystów na cel charytatywny

Fundacja Młodzi-Młodym to niezwykła inicjatywa o szlachetnym celu. Ich misją jest wspieranie rozwoju szkół i klubów sportowych, a także niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym oraz spełnianie marzeń osób indywidualnych. To właśnie do nich trafią środki zebrane podczas wydarzenia. 

17.00

Pokaz pierwszej pomocy -  Stowarzyszenie Animator

Oddział przygotowania Wojskowego przeprowadzi pokazy, gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

8 czerwca, Bohaterów Getta Warszawskiego 9, Gliwice

Kolorowy Świat Sztuki zaprasza do Gliwic!

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: P. Podkocki / fot. AdobeStock, mat. organizatora

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również