Wiadomości z Gliwic

Konkurs na „Gliwiczanina bez barier”

  • Dodano: 2018-08-27 10:30

Prezydent Gliwic zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu „Gliwiczanin bez barier”. W konkursie nagradzane są osoby z niepełnosprawnością, które przełamują stereotypy i stanowią najlepszy dowód na to, że niepełnosprawność nie oznacza bierności ani wycofania z życia społecznego czy zawodowego.

"Konkurs jest okazją do zaprezentowania wyjątkowych osobowości pełnych inwencji. Każda z tych osób, pokonując każdego dnia trudności związane ze swoimi ograniczeniami, podejmuje wiele ważnych i ciekawych wyzwań pokazując, że niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w prowadzeniu aktywnego życia. Chcemy, aby poznali ich wszyscy gliwiczanie, zwłaszcza, że sami nie zawsze mają dość odwagi, chęci lub możliwości, aby publicznie o sobie opowiedzieć" – mówi Klaudia Bera, zastępca naczelnika Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

W pierwszym etapie konkursu, do 28 września, przyjmowane są zgłoszenia kandydatów. Mogą tego dokonać sami zainteresowani bądź inne osoby, organizacje i firmy. Proponowany kandydat musi zamieszkiwać na terenie Gliwic! Niezbędne formularze i regulamin konkursu są dostępne TUTAJ. Można je także otrzymać w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego przy ul. Zwycięstwa 21 – w pokoju 204 na II piętrze oraz na parterze UM w Biurze Obsługi Interesantów (informacja główna oraz stanowisko Konsultanta ds. Osób Niepełnosprawnych).

W drugim etapie zgłoszenia zostaną poddane ocenie jury. Nagrodę i tytuł „Gliwiczanina bez barier 2018” przyzna prezydent miasta. Jury zaproponuje także grupę kandydatów do wyróżnienia specjalnego mieszkańców („Gliwiczanin bez barier 2018 – wybrany przez społeczność lokalną”), przyznawanego w głosowaniu internautów. Odbędzie się ono między 8 października a 5 listopada. Już dzisiaj zachęcamy gliwiczan do oddawania głosów na swoich faworytów!

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w grudniu podczas uroczystej gali w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.


Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.