Wkrótce wystartuje IX Bieg Charytatywny Św. Goara

Czas czytania: 4 min.

Już 9 maja w Parku Kultury i Wypoczynku przy ul. Chorzowskiej wystartuje IX Bieg Charytatywny Św. Goara połączony z festynem rodzinnym. Tegorocznej edycji imprezy towarzyszyć będzie charytatywna zbiórka na rozbudowę parkingu Gliwickiego Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego.

IX Bieg Charytatywny Św. Goara w Gliwicach

Podczas wydarzenia pod prezydent Gliwic Katarzyny Kuczyńskiej-Budki na uczestników czekać będą:

  • bieg dla dorosłych na dystansie ok. 10 km,
  • marsz z kijkami do nordic walkingu na ok. 7 km,
  • bieg z wózkiem na ponad 3 km,
  • biegi dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych.

Szczególną kategorią będzie Bieg Gospodarza dedykowany wychowankom i absolwentom GCER, którzy ze względu na mniejszą sprawność fizyczną nie mogą wziąć udziału w pozostałych kategoriach.

Z możliwości skrócenia dystansu mogą skorzystać także uczestnicy biegu na 10 km. Jak informują organizatorzy – niezależnie od tego, czy pokonają pełny dystans czy jedną lub dwie pętle (każda liczy 3,40 km), otrzymają pamiątkowe medale, regeneracyjny pakiet startowy i nagrody.

Na co GCER zbiera w tym roku?

Środki zebrane podczas tegorocznej edycji biegu oraz towarzyszącego mu festynu rodzinnego zostaną przeznaczone na rozbudowę parkingu przy Gliwickim Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym – ośrodku, który od lat otacza opieką dzieci i młodzież z niepełnosprawnością, wspiera ich rodziny i bliskich oraz integruje lokalną społeczność, m.in. organizując właśnie takie imprezy.

Lista startowa jest pełna, ale warto przyjść i kibicować

Impreza rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem – jej poprzednia edycja przyciągnęła prawdziwe tłumy, gromadząc niemal 200 dorosłych biegaczy i ponad 150 dzieci. I choć również w tym roku miejsca w biegach dla dorosłych i dzieci rozeszły się jak świeże bułeczki, to nadal warto przyjść na imprezę, aby wesprzeć startujących dopingiem i dołożyć swoją cegiełkę do charytatywnej zbiórki.

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe